Potrącenie na przejściu, kraksa na łuku drogi photo_camera

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w nocy ze środy na czwartek (10/11.01) na krośnieńskich drogach. W pierwszym ucierpiał pieszy, w drugim na szczęście tylko auto i latarnia.

Do policyjnego aresztu trafił kierujący citroenem 29-letni mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój, który przed godz. 2 w nocy na ul. Bursaki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w latarnię.

Po kolizji kierowca porzucił samochód. Funkcjonariusze zatrzymali go przed godz. 7 rano. Mężczyzna miał około 1 promila alkoholu w organizmie. 

- Nie przesądzamy jednak sprawy - zastrzega asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie. - Musimy się dowiedzieć, czy 29-latek usiadł za kółkiem po spożyciu alkoholu, czy wypił go już po kolizji - wyjaśnia.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia na ul. Wojska Polskiego
KMP KROSNO

Do potrącenia doszło około godz. 20.30, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego. 28-letnia kierująca dacią, jadąc w kierunku ul. Staszica, wjechała w znajdującego się na przejściu 42-letniego mężczyznę.

Pieszy doznał obrażeń i trafił do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierująca była trzeźwa. 

Na razie nikt nie został ukarny. - W chwili potrącenia pieszy miał około 1 promila, dlatego musimy wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia - tłumaczy asp. Buczyński.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (6) forward