Pościg za pijanym kierowcą. Heroiczna postawa ratowników

We wtorek (21.05) krośnieńscy ratownicy medyczni ujęli pijanego kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia po spowodowaniu kolizji. 67-latek miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
Karetka, w którą uderzył pijany kierowca
Krosno112.pl

Do kolizji doszło około godziny 13.30 na ulicy Korczyńskiej. Karetka bez pacjenta, za to z trzema ratownikami jechała od strony szpitala w kierunku swojej bazy na ulicy Grodzkiej. W tył uprzywilejowanego pojazdu, który zatrzymał się w korku, nagle najechał volkswagen. Kierowca samochodu po spowodowaniu kolizji zaczął uciekać, a karetka ruszyła za nim w pościg.

- 67-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe zatrzymał się dopiero na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z Niepodległości - mówi st. asp. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej komendy. - Tam jeden z ratowników wysiadł z karetki, podbiegł do volkswagena i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Wezwano policję, która ustaliła, że kierowca samochodu miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabrali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy. Sprawę bada policja. Kierowcy zostanie postawionych kilka zarzutów.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (6) forward