Pomysły na inwestycje w dzielnicach. Głosuj

Chcesz budowy chodnika czy oświetlenia w swojej dzielnicy? Zagłosują na taką propozycję na portalu dobrepomysly.krosno.pl. Jeśli głosów będzie dużo, takie zadanie ma szansę być zrealizowane. Władze miasta chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców, by wpływali na to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu.
Władze miasta chcą znać potrzeby mieszkańców, głosuj na propozycje działań w swojej dzielnicy

Rady poszczególnych dzielnic i osiedli co roku mają do dyspozycji pewną pulę środków, z której mogą finansować różnego typu zadania. Połowę kosztów sfinansują ze swojego budżetu, a drugą połowę dokłada im miasto. Wybierają czy wykonać remont oświetlenia ulicznego, wybudować chodnik czy przeznaczyć te pieniądze np. na organizację pikniku rodzinnego.

- Do tej pory decyzję o wyborze jakie zadania mają być realizowane podejmował zarząd dzielnicy w porozumieniu z radą dzielnicy. Teraz to mieszkańcy zdecydują na co wydadzą swoje środki - mówi Piotr Przytocki - prezydent Krosna. - To ważna zmiana - podkreśla.

Taką możliwość daje mieszkańcom uruchomiony w ubiegłym roku portal dobrepomysly.krosno.pl. Teraz zostały w nim utworzone działy odpowiadające poszczególnym dzielnicom i osiedlom. Umieszczone zostały tam zadania, które zaproponowały zarządy dzielnic i osiedli.

Co tam znajdziemy? W niemal wszystkich dzielnicach "królują" pomysły na budowę oświetlenia, nakładki asfaltowe, chodniki, kanalizacje czy remonty w Dzielnicowych Domach Kultury. Ale są też inne. Np. na ul. Wojska Polskiego, na wysokości szkoły, proponuje się wydzielenie pasa Kiss & Go ("buzi i wysiadka"), bo jak słusznie twierdzi pomysłodawca, rodzice zatrzymujący się na pasach przed szkołą i wysadzający dzieci to prawdziwa zmora.

Jest pomysł, by na skrzyżowaniu ulic Naftowej i Tysiąclecia wybudować rondo. Inny, by zainstalować tam kamery. Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie przydałby się nowy parking. W Dzielnicy Śródmieście proponuje się kapitalny remont schodów z ulicy Piłsudskiego do ulicy Legionów.

Mieszkańcy, po zalogowaniu, mogą głosować na poszczególne pomysły: mogą dodać głos "na tak", ale również obniżyć ocenę danego przedsięwzięcia głosując "przeciw". Portal daje także możliwość komentowania zamieszczonych pomysłów.

- To ważne, bo każdy ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na daną inwestycję czy przedsięwzięcie, zasugerowania innych, może lepszych rozwiązań - dodaje Przytocki. - To rozwiązanie pozwoli bardziej wsłuchać się w głos mieszkańców i realizować ich potrzeby.

Wyniki głosowania na portalu nie będą jedynym kryterium podejmowania decyzji przez zarządy. Stanowią jednak ważny głos, który każdorazowo będzie brany pod uwagę, analizowany i oceniany - zapewniają władze miasta.

Portal dobrepomysly.krosno.pl został uruchomiony jako platforma konsultacyjna. Pilotażowo dyskusję skoncentrowano wokół kilku tematów, ale dzięki zaangażowaniu użytkowników powstało blisko 150 pomysłów.

- Na bieżąco przyglądamy się aktywności użytkowników na portalu dobrepomysly.krosno.pl - mówi Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna. - Obecnie analizujemy dotychczas opublikowane pomysły i komentarze i w okresie kilku tygodni dokonamy ich podsumowania.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)