Pole do popisu dla młodych poetów i malarzy

Potraficie pisać wiersze, a może macie zdolności plastyczne? Spróbujcie swoich sił w konkursach dla dzieci i młodzieży ogłoszonych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza.
Turniej Jednego Wiersza oraz konkurs plastyczny "Kredki". To sprawdzian dla młodych artystów
pixabay

  • Krośnieński Turniej Jednego Wiersza

Młode osoby, które piszą wiersze i chciałyby zaprezentować wybrany tekst szerszej publiczności Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w V Krośnieńskim Turnieju Jednego Wiersza.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie kl. VII szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie 1 wiersza własnego autorstwa, nigdzie dotąd niepublikowanego, ani nienagradzanego w innych konkursach.

Utwór należy dostarczyć do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej do 27 lutego 2018 r. z dopiskiem „Turniej Jednego Wiersza”. Jury spośród nadesłanych wierszy wybierze ok. 15 utworów w każdej grupie wiekowej.

Impreza finałowa odbędzie się 21 marca 2018 r. w Światowym Dniu Poezji w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Na ten dzień zaplanowano spotkanie autorskie poety, prozaika, tłumacza, dziennikarza Jarosława Mikołajewskiego oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Oliwii Czubochy. Szczegóły konkursu na www.kbp.krosno.pl.

  • Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza “Kredki”

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza z kolei do udziału w Konkursie Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza “Kredki”. Organizatorzy chcą w ten sposób docierać do prawdziwych plastycznych talentów, rozbudzać poczucia piękna i przygotować młodych ludzi do odbioru sztuki.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych z Polski, Słowacji i Ukrainy w wieku od 7 do 15 lat bez podziału na grupy wiekowe.

Nie ma narzuconego tematu, co z pewnością pozwoli nauczycielom i opiekunom dokonać wyboru najlepszych prac do konkursu. Dowolna jest też malarska technika. Prace (maksymalnie 20 z jednej placówki) należy zgłaszać do 15 marca 2018 roku.

Wernisaż wystawy nagrodzonych i wybranych do wystawy prac odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku o godzinie 17.00 w RCKP. Ekspozycja czynna będzie do 30 kwietnia 2018 roku. Szczegóły na www.rckp.krosno.pl.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward