Pieski szukają domu. Schronisko to wyrok

Cztery śliczne szczeniaki i ich bezdomna mama szukają kogoś, kto je przygarnie. "Heca" oszczeniła się w opuszczonym domu i razem z sześciorgiem potomstwa trafiła do tzw. przechowalni dla zwierząt. Dwa pieski znalazły już dom. Jeśli pozostałe nie zostaną zaadoptowane, trafią do schroniska, a to oznacza dla nich pewną śmierć.
Czterotygodniowe maleństwa i ich mama szukają ciepłego i bezpiecznego domu. Nie pozwólmy trafić im do schroniska

Nowego domu dla całej piątki (czterech szczeniaków i ich mamy) szuka powstający w Krośnie Inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

- Bezdomna suczka "Heca" oszczeniła się w opuszczonym domu w Jedliczu, ale ktoś ją zauważył i trafiła do przechowalni Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - mówi Magdalena Rapta inspektor OTOZ Animals Krosno. - To było tuż przed dużymi, marcowymi mrozami, dzięki temu udało się im przeżyć.

Suczka jest młoda, łagodna. Ma około 3 lata, jest szorstkowłosa, średniej wielkości, sięga mniej więcej do kolan.

Urodziła aż sześć szczeniaczków. 5 suczek i pieska. Dwa z nich znalazły już nowych właścicieli. Pozostałe wraz z mamą czekają w klatce aż ktoś zechce je do siebie przyjąć. Szczeniaczki mają w tej chwili około 4 tygodni.

- Jeżeli nie znajdą domów, zostaną odwiezione do cieszyńskiego schroniska, a to jest właściwie dla nich wyrok - twierdzi Magdalena Rapta. - Pieski są bowiem za małe na szczepienia, a w schronisku, tak ogromnym skupisku psów, czekają na nie niebezpieczne choroby. Będą więc tylko kolejnym psim nieszczęściem w ogromnym morzu cierpienia i tęsknoty.

Magdalena Rapta podkreśla, że pieski zostaną wydane jedynie w odpowiedzialne ręce, po podpisaniu umowy adopcyjnej: - Pies nie jest rzeczą, ani zabawką i decyzja o jego posiadaniu musi być przemyślana, bo jest to zobowiązanie na kilkanaście lat. Nie może to być chwilowy kaprys dziecka, któremu pies szybko się znudzi i zostanie wyrzucony na ulicę, albo trafi do schroniska. Odpowiedzialni rodzice zanim wezmą zwierzę do domu, powinni sprawdzić, czy któryś z domowników nie ma uczulenia na sierść i czy ma się kto zaopiekować zwierzakiem podczas wyjazdów.

Kontakt w sprawie adopcji szczeniaków: 602 236 994 lub 669 523 935. Szczegóły: Fanpage OTOZ Animals Krosno.

Inspektorat OTOZ Animals w Krośnie tworzy grupa osób, którym los zwierząt nie jest obojętny i którzy od dawna pomagają bezdomnym, skrzywdzonym zwierzętom. Teraz postanowili się połączyć i robić to razem. W szkoleniu zorganizowanym przez inspektorów z siedziby głównej w Gdyni wzięło udział osiem osób. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin końcowy i otrzymali uprawnienia inspektora ds. ochrony zwierząt. Inspektorzy pełnią swoją funkcję społecznie, poświęcając na to swój wolny czas. Pomagają im ludzie, którzy, tak jak oni, nie potrafią przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)