Nowa poradnia w szpitalu. Będą leczyć nowotwory

Od połowy grudnia w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie działa Poradnia Chirurgii Onkologicznej. Jej otwarcie ułatwić ma dostęp do leczenia nowotworów oraz skrócić kolejki w poradni chirurgicznej. Pacjenci przyjmowani są trzy razy w tygodniu.
W połowie grudnia 2014 r. w krośnieńskim szpitalu otworzono Poradnię Chirurgii Onkologicznej. Starania o jej uruchomienie trwały ponad rok

Poradnia Chirurgii Onkologicznej powstała jako dopełnienie Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej, na którym leczonych jest kilkaset przypadków onkologicznych rocznie. Starania o jej utworzenie trwały ponad rok. - Spełniliśmy wymogi NFZ dotyczące ilości lekarzy w poradni, byliśmy również przygotowani lokalowo oraz merytorycznie - opisuje lek. Marcin Paczosa, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, jeden z lekarzy, którzy przyjmują pacjentów w otwartej 16 grudnia poradni. Oprócz niego przyjmuje w niej jeszcze dwóch onkologów: dr n. med. Jan Wojciech Wroński oraz lek. Maciej Münzberger.

Do poradni zgłaszać się mogą pacjenci z różnymi typami nowotworów, m.in. układu oddechowego, skóry, kości i mózgu. Szczególny nacisk kładziony jest na leczenie raka układu pokarmowego, piersi i czerniaka.

Dyrekcja szpitala liczy, że uruchomienie poradni nie tylko ułatwi dostęp do specjalistycznego leczenia onkologicznego, ale także pomoże skrócić kolejki w Poradni Chirurgii Ogólnej. - Do poradni kierować będziemy m.in. pacjentów z naszego oddziału, którzy dotąd mieszali się z innymi pacjentami w poradni ogólnej - przyznaje Marcin Paczosa. Zastępca dyrektora jest przy tym przekonany, że poradnia przyciągnie nie tylko pacjentów leczonych na oddziale: - Przez dwa lata pracowałem w Brzozowie i wielokrotnie leczyłem tam pacjentów zdiagnozowanych w Krośnie. Od wielu lat mamy tutaj dużą bazę diagnostyczną, mamy oddział, ale brakowało tej poradni. Dodaje, że poradnia jest na rozruchu, a przez pierwsze dwa tygodnie od otwarcia w nie było w niej tłoku i pacjenci nie musieli czekać zbyt długo w kolejce.

Przyjęcie odbywa się na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego, a leczenie finansowane jest przez NFZ.

Poradnia mieści się w budynku D szpitala, na I piętrze (gabinet 303, obok Poradni Chirurgicznej). Czynna jest we wtorki (10:00-14:00), środy (12:25-18:00) oraz piątki (10:00-14:00).

Rejestracji dokonać można osobiście w rejestracji centralnej do poradni specjalistycznych dla dorosłych (w holu głównym szpitala) lub telefonicznie pod numerem 13 43 78 426.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)