Naucz się biegać. Bezpłatne zajęcia dla biegaczy-amatorów

W sobotę (21.04) na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bursaki rozpocznie się nowa edycja ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię. Amatorzy biegania będą mogli się dowiedzieć, jak trenować, aby nie zrobić sobie krzywdy i czerpać ze sportu maksimum przyjemności.
Logo akcji
BBL

Dla wielu amatorów biegania pierwsze dni wiosny wyznaczają początek sezonu. Zdaniem Wacława Katana, wieloletniego trenera, nieumiejętne w niego wejście w czasie pierwszych tygodni treningów może mieć dla biegaczy fatalne skutki, włącznie z poważną kontuzją, która wykluczy ich z uprawiania sportu na długi czas. Sobotnie zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji Biegam Bo Lubię są właśnie po to, aby takich błędów uniknąć.

Najczęstszym błędem jest zbyt ambitne podejście do treningu. - Biegacze chcą błyskawicznie, z dnia na dzień dojść do formy. Tak się nie da, trzeba sobie dozować wysiłek, zwiększając go stopniowo – to pierwsza z rad, którą ma dla amatorów biegania Wacław Katan, niby dość oczywista, ale, jak się okazuje, często lekceważona. Kolejną, o której wie już znacznie mniej osób, jest to, aby w początkowym okresie treningów nie biegać zbyt dużo na twardych nawierzchniach.

Zajęcia dla biegaczy-amatorów odbywać się będą na stadionie przy ul. Bursaki
damian krzanowski

- Zajęcia polegają na takim właśnie instruktażu, podpowiedzeniu i pokazaniu biegaczom, co trzeba robić, a czego w trakcie treningu należy unikać – zapowiada Wacław Katan. - Potem, jak to się mówi, każdy sobie rzepkę skrobie.

Udział w akcji Biegam Bo Lubię jest bezpłatny. Początek o godz. 9:30. Na zajęcia można dołączyć w każdą sobotę o tej samej godzinie.

Wacław Katan to ikona biegania w Krośnie. Jest trenerem Krośnieńskiego Klubu Biegacza MOSiR Krosno, w swojej karierze wyszkolił cały zastęp zawodników. Przez całe życie przebiegł ponad 140 tysięcy kilometrów.

Akcję w skali całego kraju zainspirowali w czerwcu 2010 r. dziennikarze radiowej Trójki. Oficjalna strona akcji - tutaj.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward