Można ostrzyć łyżwy. Ślizganie już od soboty

Najprawdopodobniej w sobotę 3 grudnia uruchomione zostanie lodowisko MOSiR-u przy ul. Bursaki. W ten sam dzień otwarta zostanie ślizgawka dla dzieci na rynku. Jak pokazuje ubiegłoroczna frekwencja, chętnych do jazdy z pewnością nie zabraknie.
Możliwości pojeżdżenia na łyżwach będą w tym roku większe

Montaż sztucznego lodowiska MOSiR-u rozpoczął się w poniedziałek (28.11). Jeśli aura nie pokrzyżuje planów, obiekt otworzony zostanie w sobotę 3 grudnia o godz. 9.45.

Na ten moment z pewnością czeka sporo mieszkańców, bo łyżwy są w Krośnie bardzo popularne. - W zeszłym sezonie sprzedaliśmy ponad 30 tys. biletów, to bardzo dobry wynik – podsumowuje Antoni Dębiec, dyrektor krośnieńskiego MOSiRu.

W działalności lodowiska nie ma większych zmian. Obiekt czynny będzie od poniedziałku do niedzieli, przy czym w dni powszednie do południa korzystać z niego będą uczniowie szkół, zaś dla mieszkańców otwarte będzie od 13.30 do godz. 19.00. W weekendy, w godz. 9.45-19.00, lodowisko będzie ogólnodostępne.

Nieznacznie wzrosną jednak ceny biletów dla młodzieży szkolnej (powyżej 7 roku życia) i dorosłych. W obydwu przypadkach podwyżka wynosić będzie 1 zł i od tego sezonu godzina jazdy kosztować będzie 4 zł (młodzież) i 6 zł (dorośli). - Cena biletów nie zmieniała się od 2010 roku. W tym czasie wzrosły koszty obsługi lodowiska, dlatego trzeba było wreszcie zdecydować się na podniesienie cen biletów – tłumaczy Antoni Dębiec. Cena biletów dla dzieci pozostanie bez zmian i wynosić będzie 2 zł. Nie wzrosły także opłaty za wypożyczenie łyżew oraz innego sprzętu.

W najbliższą sobotę uruchomiona zostanie także niewielka ślizgawka na rynku. To tegoroczna nowość, która pojawi się na starówce z myślą o dzieciach do 14 roku życia (dzieci do 8 lat mogą z niej korzystać pod nadzorem opiekuna). Działać będzie codziennie w godz. 11.00-19.00. Opłata za korzystanie z niej wynosić będzie 1 zł. 2 zł kosztować będzie wypożyczenie łyżew. Można przynieść własny sprzęt, ale muszą to być łyżwy bez ząbków z przodu. Magistrat uprzedza także, że przepustowość obiektu jest ograniczona – w jednym momencie korzystać z niego może maksymalnie 40 osób.

Ślizgawka na rynku działać będzie codziennie do 31 stycznia 2017 roku. Jej oficjalna inauguracja zaplanowana jest na wtorek 6 grudnia i połączona będzie z wizytą św. Mikołaja.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward