Miasto wydało folder turystyczny

Krosno "dorobiło się" nareszcie porządnie wydanego folderu turystycznego z atrakcyjnymi fotografiami. Zaprezentowano w nim m.in. historię miasta, zabytki, instytucje kultury, najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowo-rekreacyjne. Wydawnictwo będzie kolportowane poprzez ośrodki informacji turystycznej i na targach turystycznych w Polsce.
Okładka

Materiał do folderu przygotował Urząd Miasta Krosna, a konkretnie Biuro Zarządu i Promocji Miasta. Wydaniem i drukiem zajęło się wydawnictwo "Ruthenus" Rafała Barskiego.

Na 32 stronach formatu zeszytowego zaprezentowano wszystkie te informacje, które mogą przyciągnąć potencjalnego turystę do Krosna. Jest tu więc historia miasta, opis zabytków, prezentacja ważniejszych obiektów pochodzących z XIX i XX wieku, informacje o muzeach i instytucjach kultury, zaproszenie do uczestnictwa w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych (m.in. Biennale Lnu, Zawody Balonowe), krótkie informacje o atrakcjach w najbliższej okolicy Krosna, kilka praktycznych informacji (m.in. o noclegach, restauracjach).

- Folder ma niemal albumową jakość. W zasadzie jest to pierwszy folder promocyjny Krosna tej klasy - mówi Rafał Barski z Wydawnictwa "Ruthenus". Książeczka jest starannie wydana, charakteryzuje się stonowanym i eleganckim opracowaniem graficznym autorstwa artystki-plastyk Niny Rostkowskiej. Zawartość uatrakcyjniają barwne fotografie w wykonaniu Piotra Bazi, Rafała Barskiego, Bolesława Bajorskiego, Roberta Kubita, Marka Hejnowicza, Justyny Jurczak, Krzysztofa Wojciewskiego.

- To coś lepszego niż zwykły folder. To nie jest też przewodnik, ale folder promocyjny, z najważniejszymi, ogólnymi informacjami o Krośnie - mówi Zbigniew Piwka z Biura Promocji Miasta. - Nawet Krośnianie mogą z niego skorzystać, bo może nie wiedzą tego wszystkiego o swoim mieście. Ale to jest głównie dla osób z Polski, by im powiedzieć po co można do Krosna przyjechać - dodaje.

Folder dostępny będzie w Ośrodku Informacji Turystycznej w Krośnie i w instytucjach kultury, np. w Muzeum Rzemiosła. W planach jest także jego kolportaż poprzez Lokalną Organizację Turystyczną "Beskid Niski" (LOT), do której gmina Krosno należy. - LOT będzie organizował stoiska naszego regionu na różnych targach turystycznych, na razie w Polsce, i tam będzie to wydawnictwo kolportowane wśród osób odwiedzających targi - mówi Zbigniew Piwka. - W pierwszej połowie roku mają to być targi w Warszawie i Łodzi. Folder ma być też rozesłany do ośrodków informacji turystycznej w Polsce.

W przyszłości wydawnictwo będzie wydane w innych językach, na początek - prawdopodobnie jeszcze w tym roku - w języku angielskim. Później, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych - w innych wersjach językowych.

- Idea folderu została skonkretyzowana na Zarządzie Miasta jeszcze w grudniu 2000 r. Z tym, że decyzja była wtedy taka: osobno miał powstać folder gospodarczy, a osobno folder turystyczny. Na mój wniosek, wydanie folderu turystycznego zostało odłożone do czasu zakończenia prac modernizacyjnych na Rynku - opowiada Zbigniew Piwka, koordynator prac związanych z wydaniem folderu. W 2001 został wydany folder gospodarczy, a gdy zostały zakończone prace na Rynku, rozpoczęto pracę nad folderem turystycznym. Pierwsza koncepcja - co miało się tam znaleźć - została przyjęta przez Zarząd Miasta na początku września 2002 r. Praca koncepcyjna: napisanie tekstów, dobranie zdjęć, prace projektowe i plastyczne - trwały do końca listopada. Końcem listopada cały materiał został przekazany do wydawnictwa.

Folder został wydany w nakładzie 2000 egzemplarzy. Wydanie go kosztowało miasto 12 tysięcy zł.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)