Mamy mistrzów. Sukcesy sportowe młodych krośnian

Trenują różne dziedziny sportu, ale wszyscy wygrywają. Poznajcie laureatów kilku ostatnich zawodów - w judo, w lekkiej atletyce i w szachach.
ARCHIWUM

Judo

2. i 3. czerwca w Pile odbyły się Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. Krosno reprezentowała Maria Łętkowska, uczennica I klasy gimnazjum, wraz z trenerem, Mirosławem Nowickim.

W pierwszym dniu zawodów (2.06), Marysia zdobyła Mistrzostwo Polski w Judo Juniorek Młodszych kat. +70 kg. Dzień później wystąpiła w drużynie z klubem Czarni Bytom w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo, również zdobywając medal, tym razem brąz.

Młoda mistrzyni trenuje już od 11 lat i należy do Kadry Narodowej Juniorek Młodszych Polskiego Związku Judo.

Marysia nie dawała szans swoim rywalkom
ARCHIWUM

Lekkoatletyka

Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Biegacza (KKB MOSiR Krosno) 10. czerwca startowali w zawodach juniorów młodszych w Krakowie. Rywalizowali z nimi reprezentanci innych miast województw: podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Lekkoatleci z Krosna byli najlepsi.

W biegu na 1500 m z przeszkodami zwyciężyła Agnieszka Chorzępa, która odniosła podwójny sukces - mimo 31-stopniowego upału, ustanowiła swój nowy rekord życiowy - 5 min. 20,67 s. Kilka tygodni wcześniej, Agnieszka zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Woj. Podkarpackiego Juniorów Młodszych w Przemyślu. W czwartek (7.06), podczas Dni Krosna, została nagrodzona przez prezydenta Krosna.

Ponadto, Szymon Gużkowski zajął drugie miejsce na 1500 m.

Wśród juniorów starszych w biegu na 800 m zwyciężył Kacper Gęsiak.

Ekipa Krośnieńskiego Klubu Biegacza po zawodach
ARCHIWUM

Szachy

Owocne dla naszego miasta były także zawody sportowe wymagające nie zaangażowania mięśni, ale umysłu.

9. maja, w Pilźnie Mistrzynią Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich (rozgrywka trwa 10-60 min.) została Martyna Mansz. Medal brązowy otrzymała Katarzyna Uliasz. Kolejny mistrz, tym razem w kategorii szkół podstawowych na zawodach w Górnie, to Michał Guzik.