Łącznik między "Guzikówką" i WSK prawie gotowy

Najprawdopodobniej w poniedziałek 31 października otworzony zostanie łącznik między "Guzikówką" a osiedlem WSK. Trwają na nim prace porządkowe. Przejezdny jest już także wyremontowany fragment ul. Lelewela.
Za kilka dni nowy fragment drogi będzie już otwarty

Łącznik zapewni szybką komunikację "Guzikówki" z osiedlem WSK, bez konieczności korzystania z drogi krajowej nr 28. Nowa droga biegnie od ronda łączącego ul. Żwirki i Wigury z ul. Składową do styku ulic Lelewela i Batorego. Ma długość 475 m i szerokość 6 m. Po jednej stronie jezdni powstał chodnik, po drugiej – ścieżka rowerowa. Trasa jest oświetlona. Od strony "Guzikówki" nie ma ronda ani skrzyżowania z sygnalizacją świetlną – zastosowano lewoskręt z ul. Lelewela.

Łącznik usprawni komunikację między "Guzikówką" a osiedlem WSK

Obecnie na łączniku trwają prace porządkowe. Lada dzień montowane i malowane będzie oznakowanie. - Odbiór drogi zaplanowany jest na poniedziałek 31 października. Jeśli nie wykaże żadnych usterek, łącznik otwarty zostanie dla ruchu tego samego dnia po południu – informuje magistrat.

Od strony "Guzikówki" będzie skrzyżowanie

Przejezdny jest już natomiast ponad półkilometrowy odcinek ul. Lelewela, na którym wymieniono nawierzchnię i chodniki, a także wykonano zatoki umożliwiające parkowanie.

Prace przy remoncie fragmentu ul. Lelewela już się zakończyły

Zobacz też w archiwum portalu:
Łącznik z WSK do ''Guzikówki'' coraz bliżej (2016-04-12)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward