Uroczystego przecięcia wstęg na torach dokonali: Piotr Przytocki - Prezydent Krosna, Stanisław Słyś - przewodniczący Rady Miasta i Anna Dubiel - przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. Oni też jako pierwsi rzucili kulami - najlepszy wynik uzyskał Prezydent.
Kręgielnia "K15" posiada trzy tory. Tory mają długość 19,13 m, na ich końcu ułożone są kręgle. Rozbieg do rzutu kulą ma ok. 4,60 m. Kręgielnię obsługuje nowoczesny polski system komputerowy. Nad każdym torem zawieszone są monitory. Na monitorach podawane są takie informacje jak: rodzaj gry, imiona zawodników, aktualna punktacja, itp. Wyświetlają się na nich także grafiki informacyjne instruujące zawodników o tym, co się dzieje w grze i co w danej chwili powinien zrobić gracz.
Jest to kręgielnia bowlingowa (rekreacyjna). Generalnie gra w kręgle bowlingowe polega na tym, aby osiągnąć jak najwięcej punktów w danym rzucie kulą, poprzez strącenie odpowiednio ustawionych kręgli. W odróżnieniu od kręgli klasycznych (sportowych), tutaj ustawia się 10 kręgli, podczas gdy w klasycznych - 9. Kręgielnia bowlingowa ma też węższe tory i szersze kręgle.
Tory mają specjalne oświetlenie. Można na nich stworzyć 8 różnych "klimatów świetlnych" ze światła białego i UV (kręgle, kula i część scenerii świeci w świetle UV). Klub "K15" to jeden z nielicznych lokali w Krośnie, które mają profesjonalną klimatyzację. Powietrze może być wymieniane nawet do dziesięciu razy w ciągu godziny.
- O kręgielni myślałem od kilku lat - mówi Dariusz Węgrzynek, właściciel klubu. Do tej pory w lokalu funkcjonowała pizzeria "Jubilat". Właściciel uznał jednak, że klienci są coraz bardziej wymagający i chcą kręgli, bilardu i innych rozrywek. - Chcemy, żeby chodzili do nas 20-, 30-latkowie czyli osoby, które do tej pory nie miały za bardzo gdzie w Krośnie pójść. W kręgielni mogą się rozerwać i zintegrować - uważa Dariusz Węgrzynek. W lokalu znajduje się też profesjonalny stół do snookera (12-stopowy).
Kręgle to jedna z najstarszych gier uprawianych przez człowieka - grano w nie już w starożytnym Egipcie. Pierwsze dowody na istnienie tej gry znaleziono w egipskich grobowcach sprzed 3200 lat p.n.e. Kręgle i kule były wykonane z kamienia. Jak wiadomo, kręgle były też ulubioną grą Freda Flinstona, bohatera animowanych kreskówek, który rzucając kulą krzyczał - Jabadabadoooo!.
Gra w kręgle jest niezwykle towarzyska, integruje ona bardzo graczy. Przy jednym torze może grać nawet i 30 osób, zalecana jest jednak grupa 4-6 osobowa.
Na otwarciu krośnieńskich torów bowlingowych obecni byli: Roman Cieślak - były zawodnik kadry Polski w kręglach klasycznych oraz Roman Matyla - trener kadry młodzieżowej Polski w kręglach w latach 1988-93.
Podczas imprezy inaugurującej działalność kręgielni rozegrane zostały pierwsze nieformalne mistrzostwa lokalnych mediów. Najlepszą zawodniczką okazała się Iza Półchłopek z "Podkarpacia" (98 pkt.). Kolejne miejsce zajęli zawodnicy z redakcji: "Nowin" (94 pkt.), "Dziennika Polskiego" (75 pkt.), Krosno24.pl (72 pkt.) i Telewizji Obiektyw (69 pkt.).
W Polsce jest kilkadziesiąt kręgielni. Bum na inwestycje w tym zakresie rozpoczął się 2 lata temu. Większość to obiekty z 2-6 torami. Najbliższa kręgielnia znajduje się w Rzeszowie.
Według sondażu, który przeprowadzony został w naszym portalu w dniach 11-16 maja br. 62% osób zadeklarowało, że chciałoby chodzić na kręgielnię, 12% - nie chce odwiedzać takiego miejsca, 22% osób uzależnia to od cen. Tylko 3% osób, które wypełniły ankietę, nie wie czym jest kręgielnia. W sondażu wzięło udział 213 osób.
Ceny w Klubie "K15": godzina użytkowania toru w dni powszednie - 40 zł, w weekendy - 50 zł.