Książka o Macierewiczu. Nowoczesna przekazała ją bibliotece

Krośnieńskie koło partii Ryszarda Petru Nowoczesna przekazało krośnieńskiej bibliotece książkę Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Dziennikarz opisuje w niej m.in. związki ministra obrony narodowej z Rosją i tajnymi służbami.
Książka, która trafiła do biblioteki, to efekt 1,5-rocznego dziennikarskiego śledztwa

Książka Tomasza Piątka, współpracownika m.in. "Gazety Wyborczej" poruszyła opinię publiczną. Dziennikarz opisuje i dokładnie dokumentuje liczne powiązania polskiego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz od dziesięcioleci współpracuje z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem.

Tomasz Piątek prowadził śledztwo dziennikarskie w sprawie Antoniego Macierewicza przez półtora roku. Książka zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak również 5 map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między Macierewiczem a Mogilewiczem i Kremlem.

Pomimo, że publikacja wstrząsnęła opinią publiczną, Macierewicz nadal odpowiada za bezpieczeństwo Polski, a politycy PiS unikają jego tematu jak ognia. Do sprawy nie odniósł się krośnieński poseł PiS Piotr Babinetz, który w życiorysie kreuje się jako działacz antykomunistyczny.

Nowoczesna przekazała książki do czterech podkarpackich bibliotek. Łącznie kilkanaście egzemplarzy

Partia Nowoczesna w Krośnie postanowiła pomóc w upowszechnianiu wiedzy o Macierewiczu i przekazała nieodpłatnie dwa egzemplarze książki Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. - Chcemy, żeby każdy wyrobił sobie własne zdanie o treści książki - mówi Barbara Balon, przewodnicząca koła Nowoczesnej w Krośnie.

Egzemplarze książki T. Piątka trafiły także do bibliotek publicznych w Rzeszowie, Przemyślu i Sanoku, łącznie kilkanaście egzemplarzy. Będą one dostępne dla czytelników zaraz po wprowadzeniu do katalogów bibliotecznych.

Spotkanie z autorem głośnej publikacji odbędzie się 17 października w Rzeszowie.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward