Pieniądze na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy.
Głównym celem fundacji jest upamiętnianie osoby artystki plastyka Anny Kobak-Pisowackiej. Działała na rzecz propagowania, utrzymania i rozwoju tkaniny artystycznej poprzez: organizację warsztatów dla młodych talentów, organizację wystaw tkanin artystycznych, utrzymanie galerii autorskiej Anny Kobak-Pisowackiej, pomoc dla artystów poszkodowanych w wyniku zdarzeń losowych oraz przyznawanie stypendiów artystycznych dla utalentowanych dzieci i młodzieży z Krosna.
Stowarzyszenie jest organizacją ściśle współpracującą z Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Przekazany 1% podatku dla tego stowarzyszenia wesprze budowę hospicjum w Krośnie. (W rubryce "Informacje uzupełniające" należy wpisać "1 % dla hospicjum w Krośnie".)
Celem Fundacji jest wspieranie ludzi ze schorzeniami nowotworowymi i promocja zdrowego stylu życia. Fundacja zajmuje się nie tylko działalnością charytatywną, ale dąży także do kontynuacji przedsięwzięć, które zainicjowała Bogusława Nykiel-Ostrowska, m.in.: górskie zawody balonowe w Krośnie oraz słynny weekend nad Soliną "Dwa żywioły, dwie pasje".
Głównym celem fundacji jest udzielanie pomocy finansowej, rzeczowej i organizacyjnej pracownikom Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, członkom ich rodzin oraz byłym pracownikom. Pomoc udzielana w przypadkach zdarzeń losowych, wypadków i chorób, których koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe lub organizacyjne zainteresowanych.
Celem organizacji jest promocja Beskidu Niskiego jako krainy historycznych i przyrodniczych atrakcji turystycznych oraz inicjowanie przedsięwzięć istotnych dla rozwoju turystyki w tym regionie. Stowarzyszenie zrzesza: samorządy, biura i organizacje turystyczne, organizacje gospodarcze, zarządców atrakcji turystycznych, hotelarzy, gospodarstwa agroturystyczne oraz osoby fizyczne z powiatów: krośnieńskiego, jasielskiego, sanockiego.
Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.
Celem działania towarzystwa jest: profilaktyka niepełnosprawności i inwalidztwa, działalność charytatywna, popularyzowanie idei i osiągnięć w zakresie rehabilitacji inwalidów i osób niepełnosprawnych oraz likwidacja barier i ograniczeń uniemożliwiających inwalidom uczestniczenie w życiu społecznym i gospodarczym.
Stowarzyszenie istnieje od 1998 roku. Skupia ludzi tańczących wyczynowo, rekreacyjnie lub lubiących taniec. Stowarzyszenie chce pomagać uzdolnionym tanecznie dzieciom i młodzieży poprzez organizację turniejów tańca, obozów szkoleniowych i wyjazdów na imprezy taneczne.
Misją Stowarzyszenia jest wszechstronna rehabilitacja dzieci i młodzieży z wadą słuchu, dzięki której jego podopieczni będą mogli na równi ze słyszącymi funkcjonować w społeczeństwie. Stowarzyszenie organizuje turnusy rehabilitacyjne, zajęcia integracyjne, konferencje, posiedzenia, wystawy i pokazy, a także prowadzi "grupy wsparcia" dla rodziców. Stowarzyszenie integruje środowisko ludzi z problemami słuchowymi.
Celem Towarzystwa jest udzielanie wszechstronnej pomocy rodzinom wielodzietnym, najbiedniejszym i patologicznym oraz dbanie w szczególności o dobro dzieci z tych rodzin. Towarzystwo organizuje m.in. akcje dożywiania dzieci, zajęcia wakacyjne, obozy, kolonie, zbiórki podręczników szkolnych, odzieży i artykułów spożywczych. Towarzystwo prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną.
Celem Stowarzyszenia jest wspieranie działalności Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie poprzez: podnoszenie rangi szpitala, poziomu świadczeń medycznych i pielęgnacyjnych, pomoc w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych szpitala, pozyskiwanie środków finansowych na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla szpitala podnoszącej jakość usług medycznych. Przekazane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.
Dzięki przekazaniu 1% podatku na Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Krośnieńskiego możesz pomóc finansowo dowolnie wybranemu przez Ciebie klubowi sportowemu. Pomożesz w ten sposób również stworzyć dogodne warunki do uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży z Krosna, wesprzesz dyscyplinę sportową, która jest Ci bliska. W rubryce "Inne informacje" należy wpisać nazwę działającego w Krośnie klubu sportowego, któremu chcesz przekazać część swojego podatku.
Celem stowarzyszenia (założonego m.in. przez b. senatora Jerzego Borcza) jest podejmowanie ważnych, społecznie użytecznych inicjatyw i wielokierunkowych działań w zakresie przedsiębiorczości i inwestycji, kultury, sportu i turystyki, oświaty i wychowania, ochrony zdrowia i rehabilitacji, pomocy społecznej, ochrony środowiska i ekologii, równomiernego rozwoju wszystkich dzielnic miasta Krosna, integracji społecznej. Stowarzyszenie powołało do życia Europejski Klub Liderów w Krośnie, który skupia młodzież aktywnie działającą na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Stowarzyszenie jest organizacją katolicką, placówką wsparcia dziennego przeznaczoną dla dzieci i młodzieży miasta Krosna i okolic. Oferuje pomoc w odrabianiu zadań domowych, zwiększenie motywacji do nauki, doskonalenie umiejętności czytania i pisania, pomoc w utrwalaniu wiadomości, a także zajęcia mające na celu rozwijanie zainteresowań, kształtowanie umiejętności współżycia w grupie, a także uwrażliwianie na piękno i estetykę otoczenia. Dzieci biorą także udział w zajęciach z elementami wychowania fizycznego, a także doskonalą swoje umiejętności w obsłudze komputera.
Misją stowarzyszenia jest promocja regionu podkarpackiego, aktywizacja społeczeństwa, rozwój kultury, pomoc ubogim i niepełnosprawnym.
Stowarzyszenie działa w Krośnie od 2005 r. Jego celem jest przełamywanie barier lęku przed rakiem poprzez edukowanie społeczeństwa, aktywne samopomocowe oddziaływanie na środowisko kobiet dotkniętych rakiem piersi. W siedzibie stowarzyszenia regularnie obywają się spotkania, w których oprócz samych Amazonek uczestniczą również zaproszeni goście: lekarze, psycholodzy, rehabilitanci i inni. Stowarzyszenie organizuje m.in. gimnastykę rehabilitacyjną, warsztaty psychoterapeutyczne, zajęcia z kinezjologii, treningi relaksacyjne, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne i sanatoryjne, grupy wsparcia.
ZHP jest organizacją, która od ponad 90 lat służy dzieciom, ojczyźnie i bliźnim. Hufiec Krosno jest jednym z ogniw realizujących tę ideę na naszym terenie. Od lat skutecznie organizuje: letni i zimowy wypoczynek, pomoc wszystkim potrzebującym, rajdy, biwaki, zloty. Aby wesprzeć krośnieński hufiec w rubryce "Informacje uzupełniające" należy wpisać "Hufiec ZHP Krosno".
Maltańska Służba Medyczna jest organizacją zrzeszającą w swych szeregach wolontariuszy, którzy chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Jej naczelną regułą jest: "tuitio fidei et obsequium pauperum" - ochrona wiary i pomoc ubogim. Podstawowa działalność Maltańskiej Służby Medycznej związana jest z medycznym zabezpieczeniem pielgrzymek, religijnych uroczystości, koncertów, zawodów sportowych i innych imprez.
Towarzystwo jest katolicką niezależną organizacją dobroczynną działającą w Krośnie od marca 1992r. Towarzystwo prowadzi schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Współpracując z Przychodnią Zdrowia Psychicznego organizuje również dla wszystkich chętnych dzienną terapię pomagającą wyjść z uzależnienia. Dla osób starszych i niepracujących, a przebywających w schronisku, Towarzystwo stara się zorganizować prace dorywcze: sprzątanie ogrodów, pomoc w pracach polowych oraz drobne prace remontowe dla zgłaszających takie potrzeby mieszkańców miasta. Krośnieńskie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta zajmuje się także osobami bezdomnymi, które nie mogą znaleźć miejsca w schronisku - są to bezdomne kobiety, dla których nie ma na terenie miasta żadnej bazy noclegowej. Kobiety te zawsze mogą liczyć na gorący posiłek i możliwość skorzystania z prysznica.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pomaga dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym, z rodzin z problemami uzależnień, z rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieciom osieroconym i porzuconym, potrzebującym pomocy. TPD organizuje: turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży posiadającej orzeczenia o niepełnosprawności z opiekunem indywidualnym, turnusy rehabilitacyjne, resocjalizacyjne dla dzieci i młodzieży, kolonie zdrowotne dla dzieci i młodzieży, placówki wypoczynkowe letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży, wycieczki integracyjne dla dzieci i młodzieży, półkolonie dla dzieci z klas 0-IV, choinki noworoczne, spotkania mikołajkowe, uroczystości Dnia Dziecka, koncerty okolicznościowe.
Celem Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie cierpieniom ludzkim i ich łagodzenie we wszystkich okolicznościach i w każdym czasie, przy zachowaniu bezstronności oraz bez jakiejkolwiek dyskryminacji, zwłaszcza z powodu narodowości, przynależności do grupy etnicznej, pochodzenia społecznego, rasy, płci, religii lub poglądów politycznych.
Polski Związek Krótkofalowców jest organizacją, skupiającą osoby zainteresowane różnymi formami łączności radiowej i ich wykorzystaniem.
Stowarzyszenie powstało w 2008 roku. Działa na rzecz powstającego w Krośnie hospicjum. Zajmuje się m.in. organizacją imprez, zbiórek, z których dochód przeznaczony jest na jego potrzeby.
Stowarzyszenie działa od 1962 roku. Skupia osoby niewidome i słabowidzące z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Podstawowym zadaniem działalności statutowej jest edukacja, rehabilitacja i integracja członków stowarzyszenia.
Stowarzyszenie działa od 2004 roku. Celem działalności jest opieka i pomoc dla ludzi chorych na cukrzycę, reprezentowanie i ochrona interesów członków stowarzyszenia, dbanie o jakość leczenia cukrzycy, integracja środowiska chorych.
Stowarzyszenie zajmuje się organizowaniem zajęć tanecznych dla dzieci oraz sponsorowaniem szkoleń i udziału w imprezach tanecznych. Celem działalności stowarzyszenia jest szeroka popularyzacja tańca wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, tworzenie warunków do czynnego uprawiania tańca, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości w różnych formach współzawodnictwa, jak również wypracowanie wśród społeczeństwa poczucia piękna i elegancji związanych z tańcem oraz poszerzenie wiedzy na temat historii poszczególnych tańców.
Stowarzyszenie organizuje turnieje i pokazy tańca, kursy dla osób pragnących nauczyć się tańczyć, a także zajęcia dla osób niepełnosprawnych, połączone z rehabilitacją i korektą wad postawy oraz dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin dotkniętych patologiami społecznymi.