Dlaczego portal? Zdaliśmy sobie sprawę, że powoli powstaje tzw. społeczeństwo informacyjne - społeczeństwo, które operuje na co dzień coraz większą ilością informacji. Między innymi, powstaje coraz więcej stron internetowych; media podają coraz więcej wiadomości; każdy z nas potrzebuje coraz więcej danych, by podejmować codzienne decyzje. Portal ma pomóc każdemu mieszkańcowi Krosna w znalezieniu potrzebnych informacji, a co za tym idzie - ma pomóc w codziennym życiu.
Nasz portal składa się z 4 głównych części: informacje bieżące, informacje o mieście, informacje o lokalnym internecie oraz informacje praktyczne.
Portal zbudowali pasjonaci. Całą koncepcję portalu wymyślił Adrian Krzanowski, który wcześniej redagował internetowy serwis "Krosno-Telegraf". Głównym programistą portalu jest Paweł Goleń - student informatyki na krakowskiej AGH (pochodzi z Jedlicza). W tworzeniu portalu pomocny był także Łukasz Flis z I LO. Wśród współpracowników jest także Justyna Jurczak (absolwentka PPSKOiB), Wojciech Wilusz (uczeń ZSZ nr 1), Mateusz Nowak (student Politechniki Rzeszowskiej) oraz inni wolontariusze - głównie licealiści i studenci.
Łączymy w sobie wszystkie dostępne media. Jesteśmy szybcy jak radio - informacje jesteśmy w stanie opublikować w ciągu kilkudziesięciu sekund. Jesteśmy wszechstronni jak gazeta - możemy publikować bieżące wiadomości, ale i analizy, komentarze, felietony czy poradniki. Jesteśmy multimedialni jak telewizja - możemy zamieścić nie tylko tekst, ale i grafiki, zdjęcia, dźwięki czy krótkie filmy. Do tych cech dołączamy coś jeszcze - dostępność na całym świecie i w każdym momencie.
Zapraszamy do naszego biura. Znajduje się ono w samym centrum miasta - Rynek 10 (mapka w dziale Portal / Kontakt).
Utrzymujemy się dzięki sponsorom i fundacjom. Do tej pory pomogli nam: firma Inter-Komp (udostępnia stałe łącza internetowe), Nowy Styl oraz Piekarnia Józefa Guzika. Szukając wsparcia, prowadzimy rozmowy m.in. z funduszami holenderskimi, firmą Microsoft czy z różnymi ogólnopolskimi firmami. Wszyscy oni są zdumieni, że kilku pasjonatów zbudowało tak profesjonalny portal. Wspólnie z warszawską "Szkołą Liderów" myślimy nawet nad stworzeniem "wirtualnego uniwersytetu" dla młodzieży, która po szkole średniej wróciła do swoich miejscowości i nie studiuje z różnych względów.
Pomóc chcą nam wszyscy, tylko nie... nasze rodzinne miasto. Docierają do nas niepokojące sygnały, o tym, że władze samorządowe nie chcą przekazać nam dotacji na prowadzenie portalu. Prosiliśmy o ok. 7 tysięcy zł, co w porównaniu z całościowymi kosztami prowadzenia portalu i funduszami, które deklarują nasi sponsorzy - jest to kwota niewielka (chodzi o pokrycie części kosztów wynajmu biura i kosztów telefonicznych). Nasi zagraniczni partnerzy są zdumieni taką postawą władz lokalnych. Wnioski naszego Stowarzyszenia o dotacje (również na imprezy kulturalne i działalność turystyczną) zostały całkowicie zignorowane przez Zarząd i Radę Miasta.
Zachęcamy więc do wsparcia naszego serwisu w postaci finansowej (darowizna dla Stowarzyszenia lub zamówienie reklamy), rzeczowej (potrzebujemy sprzęt komputerowy, ale także meble) lub usługowej (np. dostęp do ksero). Każda pomoc się liczy.
Otwarcie portalu to dopiero początek ciężkiej pracy naszego zespołu. W ciągu najbliższych miesięcy nasze zasoby informacyjne znacznie się zwiększą. Już teraz jednak czekamy na Wasze opinie, uwagi i sugestie.
był też moment około roku 2005 ,że przez dwa tygodnie był jeden artykuł "Tir na barierkach w Turaszówce "