Krośnieński "Orbis" to nie upadły Orbis

Bankructwo Polskiego Biura Podróży Orbis Sp. z o.o. nie oznacza, że krośnieńskie biuro podróży kojarzone jako "Orbis" nie będzie funkcjonowało i sprzedawało wycieczek. Jesteśmy zupełnie innym podmiotem gospodarczym - mówi Alicja Styś, właścicielka biura przy ul. Słowackiego.
Krośnieńskie biuro podróży znane jako "Orbis" funkcjonuje nadal - to zupełnie inna firma niż upadły Orbis Sp.z o.o.
Adrian Krzanowski

28 września 2010 roku Zarząd Polskiego Biura Podróży Orbis sp. z o.o., znanego bardziej pod marką Orbis Travel, skierował do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Orbis Travel prowadził działalność m.in. w zakresie organizacji oraz obsługi usług turystycznych.

Polskie Biuro Podróży Orbis powstało we Lwowie w 1920 roku. W latach 90. firma podzieliła się na grupę hotelową Orbis S.A. notowaną na giełdzie papierów wartościowych oraz Orbis Travel. Od stycznia 2010 r. 95% udziałów Orbis Travel posiadał amerykański fundusz inwestycyjny Enterprise Investors.

Wiele osób biuro podróży przy ul. Blich 1 kojarzy właśnie z marką "Orbis". Jednak od 1991 roku biuro funkcjonuje jako samodzielny podmiot gospodarczy. - Zaczęliśmy sprzedawać nie tylko wycieczki Orbis Travel, ale także innych touroperatorów takich jak: Scan Holiday, Triada, Tui, Neckermann, Itaka, Rainbow i innych - mówi Alicja Styś, dyrektor Polskiego Biura Podróży - Krosno Sp. z o.o..

- Przyzwyczajenie mieszkańców Krosna jest bardzo silne, jeszcze przez długi czas nasze biuro będzie kojarzone z Orbisem. Nikt nie mówi, że kupił bilety w Polskim Biurze Podróży - Krosno, tylko że w Orbisie - dodaje.

Alicja Styś - szefowa Polskiego Biura Podróży Krosno Sp. z o.o.

Sprzedawcy wycieczek Orbis Travel w Krośnie podkreślają, że klienci byli zawsze zadowoleni z tych usług. Amerykański inwestor dał niecały rok na poprawienie kondycji finansowej, ale rok 2010 był szczególnie trudny dla branży turystycznej w Polsce - najpierw katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, później powodzie i upały, a w końcu pył wulkaniczny nad Europą.

- W przyszłym roku sytuacja mogła się diametralnie zmienić na korzyść. Orbis Travel miał naprawdę dobrą, sprawdzoną ofertę, nigdy nie było przykrych niespodzianek na miejscu, klienci wracali do biura i chwalili obsługę. Upadło biuro podróży o wielkiej renomie - ocenia Alicja Styś.

- Niewiele sprzedawaliśmy ofert Orbisu, ale nie mieliśmy żadnych krytycznych uwag na temat tych wycieczek - potwierdza Marek Wojnar z biura Radtur.

Upadek Orbis Travel nie ma zatem nic wspólnego z krośnieńskim biurem. - Biuro w Krośnie nie zaprzestaje działalności. Jedyną zmianą jest to, że od teraz nie będziemy sprzedawać wycieczek z Orbis Travel, których nikt nigdzie nie będzie mógł sprzedawać w związku ze złożeniem wniosku o upadłość - mówi Alicja Styś.

Według naszych informacji, nikt z Krosna i powiatu krośnieńskiego w chwili upadłości Orbis Travel nie korzystał z oferty tego tour operatora.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)