Krośnianin, który śpiewa barytonem. Posłuchajcie sami videocam

Wojciech Kozdrój zdawał maturę w maju br. Miesiąc później (7.06) zdobył 3. miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi.
Wojtek od 3 lat rozwija swój talent
youtube.com

Wojciech Kozdrój jest absolwentem ZSP nr 5 w Krośnie ("Elektryk"). Jego przygoda ze śpiewem zaczęła się 3 lata temu. Wtedy przesłuchał go Marek Wiatr, właściciel prywatnej szkoły wokalno-aktorskiej w Krośnie. Od tego czasu Wojtek z powodzeniem rozwija swój talent.

Dwukrotnie występował w towarzystwie śpiewaków operowych z Bytomia i Lwowa na festiwalu w Żarnowcu. W lutym 2017 r. zdobył 3. miejsce i nagrodę publiczności na konkursie piosenki rosyjskiej w Rzeszowie. W tym roku postanowił nauczyć się romansu Piotra Czajkowskiego ułożonego do wiersza Aleksego Tołstoja „Sried szumnowo bała”. Utwór zaprezentował na festiwalu w Łodzi.

Posłuchajcie występu z Łodzi:

Młody muzyk uczył się rosyjskiego przez 3 lata w szkole średniej. - Jakiegoś języka musiał się uczyć. Ponieważ rosyjski jest zbliżony do polskiego, stwierdził, że będzie mu łatwiej. Miał rację - mówi tata Wojtka, Wacław Kozdrój.

Oczywiście, Wojtek wiąże ze śpiewaniem swoją przyszłość. - Miesiąc temu zdawał egzamin na wokalistykę do szkoły muzycznej w Krakowie i został przyjęty. Oprócz tego chce studiować filologię angielską - dzieli się z nami tata początkującego artysty.

Wojtek występował ostatnio 11. czerwca br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (RCKP). Odbył się tam koncert charytatywny. W wykonaniu laureata łódzkiego festiwalu, publiczność mogła usłyszeć arię Non piu andrai z Wesela Figara. Na koncercie wystąpił też brat bliźniak Wojtka, Kuba.

Posłuchajcie występu z RCKP:

Małgorzata Habrat

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person Niki_Manifesto
17.06.2018 12:46

Najbardziej do mnie trafia wykonanie arii Non più andrai - ta ekspresja! W tej dynamice ukazuje większe możliwości, wokalne i aktorskie.

person
Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
starstarstar
person mscgs24
17.06.2018 11:48

 Wojtek, brawo Ty! 

person
mscgs24
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (3) forward