Kronika policyjna: pijany nastolatek za kółkiem, kolizja trzech aut

• Pijany 17-latek bez prawa jazdy został zatrzymany, gdy jechał do sklepu po piwo. • Jedna osoba trafiła do szpitala po kolizji trzech aut na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z Hutniczą.
17-latek jechał pożyczonym samochodem, miał 0,7 promila alkoholu w organizmie

Pijany nastolatek za kółkiem

W poniedziałek (28.08) przed godz. 23 patrol policji zatrzymał do kontroli na ul. Kolejowej forda focusa. Za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Chłopak nie posiadał prawa jazdy.

- 17-latek twierdził, że samochód pożyczył od swojej siostry, bo chciał pojechać do sklepu po piwo. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

Chłopak został doprowadzony do komendy, a samochód odholowano na parking. O losie 17-latka zdecyduje sąd.

Kolizja trzech aut

Do kolizji na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia i Hutniczej doszło w poniedziałek rano (28.08), około godz. 8. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadący ul. Tysiąclecia w kierunku centrum 22-letni kierowca daewoo, podczas wykonywania manewru skrętu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy toyoty, doprowadzając do zderzenia aut. Przy okazji uszkodzony został samochód nauki jazdy, którego kierująca oczekiwała na ul. Hutniczej z zamiarem włączenia się do ruchu.

Największe obrażenia odniósł kierowca daewoo, prawdopodobnie sprawca kolizji

- Do szpitala trafił kierowca daewoo. Obrażenia jakich doznał, okazały się niegroźne. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi – informuje asp. Buczyński.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward