Koniec problemów z wypożyczeniem roweru

Od zeszłego tygodnia w Krośnie działa wypożyczalnia i serwis rowerów. Jednoślady mogą wypożyczać mieszkańcy i turyści, różne i na różny okres czasu. - Takiej usługi w mieście brakowało – mówi właściciel.
Miejskie, górskie, trekkingowe czy dziecięce - w uruchomionej właśnie w pawilonach przy cmentarzu wypożyczalni rowerów dobrać można sprzęt odpowiedni do potrzeb

Do stworzenia wypożyczalni rowerów zachęcało Miasto. Urząd od dłuższego czasu otrzymywał sygnały o problemach wynikających z braku takiej usługi w Krośnie. Sami jakiś czas temu sprawdziliśmy, jak wyglądała sprawa pożyczenia jednośladu - nie było łatwo. Dotkliwie odczuwali to m.in. goście nocujący w hotelach.

Magistrat postanowił więc wynająć jeden z lokali w pawilonach przy cmentarzu (od strony ul. Bieszczadzkiej) na potrzeby wypożyczalni rowerów. Ofertę złożyła tylko jedna firma – mająca ponad 20 lat doświadczenia w handlu rowerami firma Arkus z Krosna.

Przeznaczony do wypożyczenia sprzęt jest nowy

Wypożyczalnia działa od początku zeszłego tygodnia. Jest w niej póki co 20 rowerów. - Mamy różne jednoślady. Oprócz rowerów miejskich, są także górskie, trekkingowe oraz rowerki dla dzieci. Jest to nowy sprzęt - mówi Marek Wrona, właściciel wypożyczalni. - Jeśli będzie zapotrzebowanie, oczywiście jednośladów będzie więcej – zapewnia.

Rowery można wypożyczać na dowolny okres czasu, na godziny lub dni. Cena za godzinę wypożyczenia wynosi 5 zł, za cały dzień - 30 zł. Im dłuższy okres wypożyczenia, tym lepsze warunki. Wypożyczenie do 6 dni to koszt 25 zł za dobę, a powyżej tego okresu - 20 zł za dobę. Jest także oferta weekendowa. Rower na okres od piątku do poniedziałku można pożyczyć za 65 zł, a od soboty do poniedziałku - za 45 zł.

Rowery można wypożyczać na dowolny okres czasu, ceny zależą od długości wypożyczenia

W przypadku wypożyczenia więcej niż jednego roweru, istnieje możliwość umówienia się na dowóz jednośladów we wskazane miejsce.

Na miejscu dostępny będzie także dodatkowy sprzęt - kaski czy sakwy, a nawet przyczepki do przewozu dzieci. - W przypadku bardziej nietypowego sprzętu, lepiej wcześniej zgłosić takie zapotrzebowanie, żebyśmy w razie czego mogli go przygotować - prosi Marek Wrona. Najlepiej kontaktować się telefonicznie pod numerem: 604 066 610. Informacje dostępne są także na Facebooku.

Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 oraz w sobotę w godz. 8-13. W tych godzinach korzystać można także z serwisu rowerowego.

W wypożyczalni dostępny jest również dodatkowy sprzęt

Marek Wrona ma nadzieję, że zainteresowanie usługą będzie duże. Nie ukrywa, że w przyszłości chciałby stworzyć w Krośnie wypożyczalnię samoobsługową, z kilkoma miejscami na terenie miasta, w których można by w każdej chwili wypożyczyć oraz oddać rower.

Zobacz też w archiwum portalu:
Dzień dobry, chciałbym wypożyczyć rower (2016-04-13)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward