Karta Mieszkańca z datą ważności. Sprawdź, kiedy wygasa twoja

Od połowy lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące Krośnieńskiej Karty Mieszkańca. Zasady przyznawania i obowiązujących zniżek pozostały takie same, ale dotychczas bezterminowy dokument zyskał datę ważności.
Krośnieńska Karta Mieszkańca została wprowadzona w 2017 i zapewnia zniżki na korzystanie z ofert np. instytucji kulturalnych czy basenu
Damian Krzanowski

Urząd Miasta wprowadza nowy system w celu weryfikacji i sprawdzenia ile jest kart i jak mieszkańcy z nich korzystają. - Zmiany są związane z tym, że niektórzy się wyprowadzają, inni dopiero wyrabiają karty, jeszcze inni kończą 60 lat i od teraz przechodzą na inny system - usłyszeliśmy w magistracie.

Karty wydane przed lipcem 2019

Karty, które obecnie posiadają krośnianie, będą ważne do końca 2020. - Jednak, żeby zachować ważność karty po tej dacie i nadal korzystać ze zniżek, konieczna będzie wizyta w urzędzie, aby umieścić na niej specjalny hologram. Dla potwierdzenia tożsamości oprócz samej karty trzeba mieć przy sobie dowód osobisty – informuje magistrat.

Niezaktualizowanie karty na czas wiążę się z utratą zniżek. Ponowne jej uaktualnienie nie łączy się za to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Karty wydawane od lipca 2019

Osoby, które od lipca 2019 zgłaszają się po Krośnieńskie Karty Mieszkańca, dostają je ze srebrnym hologramem. Będą one ważne do 31 grudnia 2022. Aby przedłużyć ważność dokumentu na kolejne 5 lat, trzeba będzie ponownie zgłosić się do urzędu, ale nie wcześniej niż w lipcu 2022.

Osoby, które ukończyły 60. rok życia

Osoby, które ukończyły 60. rok życia, otrzymają karty ze złotymi hologramami. Takie karty będą bezterminowe.

Czym jest Krośnieńska Karta Mieszkańca?

Krośnieńska Karta Mieszkańca została wprowadzona w czerwcu 2017. Dokument zapewnia zniżki na usługi oferowane przez instytucje miejskie (np. muzea, kina, czy basen) oraz prywatnych partnerów programu.

Przysługuje osobom, które:

  • rozliczają podatek dochodowy w Krośnie (oraz ich dzieciom w wieku do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku, gdy się uczą lub studiują),
  • nie rozliczają się z podatku dochodowego i posiadają specjalne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Krośnie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Najczęściej korzystają z niej dorośli i dzieci, rzadziej seniorzy.

Wysokość zniżek z kartą waha się od 5 do 50%. Dodatkowo, KKM może pełnić funkcję biletu elektronicznego w Miejskiej Komunikacji Samochodowej (MKS). Trzeba złożyć w tym celu odrębny wniosek w MKS.

Karta jest bezpłatna, jej duplikat kosztuje 20 zł. Aby ją otrzymać wystarczy wypełnić wniosek, do którego należy załączyć zdjęcie. Wydawana jest od ręki.

Wystarczy zgłosić się do Urzędu Miasta na ulicy Lwowskiej 28. Po wejściu do budynku należy kierować się na lewo.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
kurnachata
25.07.2019 00:35

W sumie jak ktoś wyjedzie z Krosna to i tak nie korzysta ze zniżek w krośnieńskich instytucjach bo go w okolicy nie ma. Więc nie ma co go trzymać na terminowym łancuchu karty.

kurnachata
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)