Kajakiem po rzece. Poznają piękno „Doliny Wisłoka”
visibility ZAPIS WIDEO

W sobotę (27.04) po raz ósmy kajaki popłynęły szlakiem rzeki Wisłok z Krosna do Frysztaka. W tym roku w ogólnopolskim spływie wzięło udział około 300 osób ze wszystkich regionów Polski. Uczestnicy mają do przebycia łącznie 43 km. Zapraszamy do obejrzenia zapisu transmisji na żywo ze startu.
Co roku spływ kajakowy cieszy się dużą popularnością
Damian Krzanowski

Impreza rozpocznie się w piątek (26.04) weryfikacją zawodników w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku. W sobotę (27.04) o godzinie 11.00 zawodnicy wystartują z Krosna spod galerii Zawodzie. Do pokonania będą mieli trasę I etapu spływu: Krosno-Wojkówka-Frysztak. Łącznie pięć godzin przepływu. W niedzielę (28.04) na kajakarzy czeka II etap wyścigu: Frysztak-Markuszowa. Po nim nastąpi dekoracja uczestników i zakończenie spływu.

W tym roku do udziału zapisało się 270 uczestników, ale organizatorzy przewidują, że kajakarzy będzie więcej. Liczą na osoby z własnym sprzętem. Do Frysztaka przyjadą zawodnicy ze wszystkich regionów Polski, m.in. z Krakowa, Łodzi, czy Warmii i Mazur.

Celem imprezy jest przede wszystkim propagowanie kajakarstwa i zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku oraz promocja regionu Doliny Wisłoka wśród gmin, przez które prowadzi spływ: Krosno, Wojaszówka, Frysztak, Wiśniowa i docelowo Strzyżów.

- Trasa spływu jest uzależniona od stanu wody, bo każdego roku Wisłok ma trochę inną wysokość – mówi Marek Armata, dyrektor GOSiR we Frysztaku. – Tegoroczny spływ powinien przebiegać bez większych utrudnień i być na tyle łatwy, że zarówno osoby początkujące, jak i takie, które nie miały wiele wspólnego z kajakarstwem, powinny sobie bez problemu poradzić. Nie powinno być też takich miejsc, przez które trzeba by przenosić kajaki.

Start kajakarzy najlepiej obserwować z mostu na ul. Okrzei 
damian krzanowski

Na uczestników oprócz samego wyścigu czeka również degustacja regionalnych potraw, która będzie miała miejsce w Wojkówce, Frysztaku i Markuszowej. W sobotę na sali GOSiR we Frysztaku odbędzie się biesiada kajakowa.

- Będzie też możliwość wylosowania atrakcyjnych nagród – dodaje dyrektor Armata. - Oczywiście, będą też nagrody za miejsca w wyścigu kajakowym. A w wyścigu na dystansie 4 km w kategorii drużynowej zwycięzcy otrzymają kajak jednoosobowy.

Spływ zakończy się w Markuszowej, gdzie kończy się oznaczenie szlaku. Po imprezie organizatorzy planują przedłużyć szlak do Strzyżowa, aby w przyszłym roku powrócić do tradycji z początków spływów, gdzie impreza kończyła się w tej miejscowości.

Szczegółowy program: tutaj

Zapis transmisji na żywo ze spływu:

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward