Jak pan Sebastian PR Krosnu zrobił

Zaskoczeni byli krośnianie, którzy w trakcie podróży do rodzinnego miasta lub przygotowań do świąt, usłyszeli (22.12) w radiowej Trójce miłe słowa o Krośnie. Pan Sebastian z Krosna opisał coraz lepszą sytuację gospodarczą miasta. Politycy w studiu komentowali: Brawo Krosno!
Krosno często gości ostatnio na antenie Trójki, zwykle za sprawą Centrum Dziedzictwa Szkła. Tym razem w "Śniadaniu w Trójce" odczytano list pana Sebastiana

Audycja "Śniadanie w Trójce" emitowana jest na żywo w każdą sobotę o godz. 9.00. Program prowadzi Beata Michniewicz. To niemal godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia. Do śniadaniowego stołu zasiadają politycy koalicji i opozycji.

W sobotę, 22 grudnia byli to: Henryk Wujec (doradca Prezydenta RP ds. społecznych), Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), Jerzy Wenderlich (SLD), Mariusz Błaszczak (PiS), Rafał Grupiński (PO), Jarosław Kalinowski (PSL) oraz Andrzej Rozenek (Ruch Palikota).

Po burzliwym omówieniu bieżących spraw politycznych, takich jak: powrót wraku samolotu TU-154 ze Smoleńska do Polski, dalsze wyjaśnianie przyczyn tej katastrofy, przystąpienie Polski do strefy euro, redaktor prowadząca zapowiedziała, że ma jeszcze dobrą wiadomość: - Chciałam przeczytać list z Krosna.

- Krosno piękne miasto. Podkarpacie - dodał Zbigniew Ziobro [Zbigniew Ziobro był w Krośnie końcem lipca br. Spotkał się z mieszkańcami w sali ojców kapucynów - przyp. red.].

Beata Michniewicz kontynuowała: - Napisał pan Sebastian: "Ja trzy lata temu ogłosiłem na antenie Trójki: Mamy pierwsze kryzysowe miasto w Polsce, cytując za Gazetą Wyborczą artykuł 'Pękło w Krośnie'". Pan pisze, że "pragnie przekazać dobre wieści. Nasza huta szkła zatrudnia coraz więcej ludzi, nie znam dokładnej ich liczby, z pewnością jest 2500 osób, a od marca 2013 roku planuje kolejne zwiększenie zatrudnienia. Poprawia się również sytuacja w innych hutach i zakładach pracy, m.in. w przemyśle lotniczym". Nie wiedziałam, że Krosno ma aż tyle zakładów - skomentowała Beata Michniewicz. - "W tym w kilku wytwórniach samolotów ultralekkich. Jest Centrum Dziedzictwa Szkła..."

- Wygląda na to, że Krosno jest zieloną wyspą, bo bezrobocie w Polsce 13% - skomentował z wrodzoną sobie ironią Mariusz Błaszczak, poseł PiS. Beata Michniewicz: - Właśnie zaczęło się zielenić, bo było bardzo źle. I to jest taka nadzieja na przyszłość. - Brawo Krosno! - powiedział ktoś.

- W Polsce jest inaczej niż w Krośnie - ciągnął Mariusz Błaszczak. - No oczywiście, najlepiej, żeby w Krośnie było tak jak w Polsce... - odparła Beata Michniewicz. - Żeby w Polsce było tak jak w Krośnie - poprawił się polityk PiS.

- Ale tu trzeba podkreślić rolę huty szkła w Krośnie, bo przecież to oni są kreatorami tego, że może być lepiej - powiedział Jerzy Wenderlich z SLD.

Beata Michniewicz na zakończenie: - Ten pan nam życzy wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Audycja zakończyła się wspólnie zaśpiewaną kolędą, ale zanim do tego doszło politycy mieli problem z wyborem właściwej. Ostatecznie zaśpiewali "Wśród nocnej ciszy".

Kim jest "pan Sebastian", nie wiadomo. To jednak nie pierwszy raz, kiedy Krosno gości w radiowej Trójce. Promotorem Krosna w tej popularnej stacji jest Centrum Dziedzictwa Szkła. W listopadzie Trójka nadawała na żywo z CDS, o CDS-ie słychać też w audycjach PR 3 przy okazji wydarzeń muzycznych tam organizowanych.

Program Trzeci Polskiego Radia to czwarta - pod względem słuchalności - ogólnopolska stacja radiowa (Po RMF, Zet i Jedynce).

Całej audycji można posłuchać tutaj (temat Krosna rozpoczyna się od 44 minuty)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)