Idą siarczyste mrozy. Od soboty do czwartku będzie bardzo zimno!

Nadchodzą prawdziwie zimowe dni. Czekają nas silne mrozy, mogą też wystąpić niewielkie opady śniegu. Taka aura utrzyma się do początku marca.
Ostre mrozy będą się utrzymywać w dzień i w nocy przez kilka najbliższych dni
Damian Krzanowski

Synoptycy poinformowali, że silne mrozy będą występować na obszarze Bieszczadów i Beskidu Niskiego od soboty (24.02) do czwartku (1.03).

W nocy z soboty na niedzielę (24/25.02) prognozuje się temperaturę minimalną od -18 do -15°C, w kolejnych dniach nawet od -22 do -18°C.

Temperatura maksymalna w dzień wynosić będzie od -13 do -11°C.

Wiatr o prędkości od 15 do 25 km/h może potęgować uczucie zimna.

Policja apeluje 

Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze dostosowanym do pogody oraz odżywianiu. Spytajmy czy naszej pomocy nie potrzebują nasi bliscy czy sąsiedzi. Nie rozgrzewajmy się alkoholem. Wypicie alkoholu powoduje jedynie chwilowe podwyższenie ciepłoty ciała, jednak w konsekwencji organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.  Stan upojenia alkoholem powoduje również ograniczoną zdolność koordynacji ruchów, wtedy łatwo o upadek i blisko do tragedii.

By dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka.

Jak przygotować się do srogich mrozów
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, www.rcb.gov.pl

Krośnieńscy policjanci  apelują o interwencje za każdym razem, gdy ktoś zauważy osobę zagrożoną wychłodzeniem organizmu. W takich przypadkach należy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać  informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz można zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person matrona88
27.02.2018 14:04

Dokładnie temperatury w zimę - 20 to przecież spotykane rzeczy, a w telewizji przeżywają jakby - 35 było. Gdają mam wrażenie dla samego gadania....

person
matrona88
na forum od lutego 2018
person LoloBolo
27.02.2018 11:51

-22 stopnie, zima 1000lecia może, wszyscy z tego jakąś senscaję robią jakby to było coś niespotykanego w naszym regionie zimą.

person
LoloBolo
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (2) forward