I jeszcze jedno rondo. W Suchodole

Ronda rosną w Krośnie jak grzyby po deszczu. W czwartek (7.07) powstało na skrzyżowaniu ul. Podwale i Paderewskiego, a od piątku (8.07) ruch okrężny został wprowadzony na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej w Suchodole.
Rondo na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej ma uspokoić ruch - tłumaczą w urzędzie

Od piątku (8.08) na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej będzie obowiązywał ruch okrężny. Tego samego dnia zamontowane zostaną elementy prefabrykowane, znaki oraz namalowane będzie oznaczenie poziome – poinformował w piątek magistrat.

Jak tłumaczy, zmiana jest podyktowana potrzebą uspokojenia ruchu drogowego w tym rejonie: - Skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej przebiega po łuku i dość często dochodziło tam do wynoszenia pojazdów poza pas drogowy, szczególnie w przypadkach, kiedy kierowcy rozwijali nadmierne prędkości. Dodatkowo, wyniesione przejście dla pieszych, które dotąd zabezpieczało przed tego typu przypadkami, zostało rozebrane z uwagi na przebudowę ulicy Słonecznej - wyjaśnia Joanna Niepokój z Biura Prezydenta Miasta.

Na skrzyżowaniu ul. Podwale i Paderewskiego również wprowadzono już ruch okrężny

Przypominamy, od czwartku (7.07) ruch okrężny obowiązuje także na skrzyżowaniu ul. Podwale i Paderewskiego. Ta zmiana umożliwia z kolei skręt w lewo z ul. Paderewskiego na ul. Podwale w stronę Ronda Solidarności.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward