Gumisie, skrzaty, duszki i ich bajkowe przedszkole

Od czwartku (30.12) przedszkole na "Guzikówce" ma swoje imię. Radni zgodzili się, by placówka nosiła imię "Bajkowa Ósemka". Pomijane w dzisiejszych czasach słowo pisane nabiera szczególnej wartości, a morały z bajek pozwalają wychowywać dzieci - uzasadniano.
Teraz uczniowie przedszkola na osiedlu Traugutta, nie będą uczniami "zwykłego" przedszkola, a "Bajkowej Ósemki"

Na sesji Rady Miasta (30.12) radni jednogłośnie opowiedzieli się za nadaniem Przedszkolu Miejskiemu nr 8 imienia "Bajkowa Ósemka". Przychylili się w ten sposób do prośby złożonej przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców.

Inicjatywa nadania imienia placówce zrodziła się w czerwcu 2010 roku, kiedy zdecydowano o organizacji obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia przedszkola. Pomysł poparli rodzice.

Dlaczego akurat takie imię? Wystarczy odwiedzić tę placówkę. - Przedszkole popularnie zwane "Ósemką" ma charakterystyczny bajkowy wystrój, a literatura piękna zajmuje w działalności przedszkolnej bardzo ważne miejsce. Dlatego spośród wielu propozycji wybrano imię "Bajkowa Ósemka" - tłumaczą wnioskodawcy.

Bajkowa Ósemka

W uzasadnieniu do uchwały Rady Miasta przypomniano, że bajka to nieodzowny element dzieciństwa każdego dziecka, a jej największa wartość spoczywa w sferze moralnej. "Można chwalić lub ganić postępowanie osób albo uczłowieczonych rzeczy, wzbudzać w małych słuchaczach podziw lub sprzeciw w stosunku do ich charakteru i w ten sposób uczyć dziecko rozróżniania dobra od zła. Bajka pomaga więc wychować dziecko, gdyż posiada swoje jednoznaczne dopowiedzenie - morał" - czytamy. Jak podkreśla grono pedagogiczne przedszkola, na czytaniu bajek warto skupić się szczególnie teraz, gdy żyjemy w okresie tzw. kultury technicznej - kultury, która pomija słowo pisane na stronach bajek i książek.

Przedszkole Miejskie nr 8 mieści się na osiedlu Traugutta. Powstało w 1990 roku na potrzeby nowego, dużego osiedla. Na początku swojego istnienia było największym przedszkolem w województwie - liczyło 16 oddziałów. Było to również najmłodsze przedszkole w Krośnie.

W bajkowym przedszkolu nie może zabraknąć bajkowego wystroju. Piękne dekoracje zdobią sale, w których bawią się i uczą dzieci

Do przedszkola uczęszcza ponad 200 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podzielone są na "bajkowe" grupy, m.in. "Biedroneczki", "Skrzaty" czy "Wiewiórki".

Te nazwy to jeden z wielu elementów wprowadzonych do przedszkola w związku z przygotowaniami do obchodów jubileuszowych oraz nadaniem imienia. Wybrano też hymn przedszkola i założono kronikę.

To kolejne przedszkole w Krośnie, któremu nadana została specjalna nazwa, np. Przedszkole Miejskie nr 2 (ul. Mirandoli Pika) nosi imię Króla Maciusia I, a Przedszkole nr 3 (przy ul. Prochownia) - "Na Zielonym Wzgórzu".

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)