Grudniowe sukcesy krośnian: artyści, sportowcy i piękna kobieta

Grudniowe sukcesy krośnian to głównie osiągnięcia artystyczne, ale nie zabrakło także sportowego akcentu piłki nożnej i karate.
Krośnianie osiągają sukcesy w różnych dziedzinach
archiwum

Kamil Kędra i Aleksandra Froń

Trenerzy krośnieńskiego klubu tańca K-Studio zajęli trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata WDSF Showdance wśród par zawodowych. Mistrzostwa odbyły się 15-16 grudnia w Rydze (Łotwa).

Aleksandra Froń i Kamil Kędra
archiwum  K-Studio

Kamil i Aleksandra jako pierwsza para w historii konkursu zdobyli medal dla Polski, dodatkowo byli najmłodszą startującą parą w kategorii zawodowców.

Decyzję o zakończeniu kariery amatorskiej i startowaniu wśród zawodowców podjęli we wrześniu tego roku. Teraz mogą cieszyć się tytułem II Vice Mistrzów Świata par zawodowych showdance standard.

Na finał para przygotowała show pt. „Mamma Mia”. Choreografię przygotowali pod okiem trenerów w Petersburgu, a szlifowali ją u swoich trenerów w Warszawie.

Ich występ można zobaczyć tutaj.

Angelika Hejnar

9 grudnia odbyły się wybory Miss Polski. Angelika Hejnar znalazła się w finale, pośród 10 najpiękniejszych polek i zdobyła tytuł Miss Foto.

Angelika Hejnar (po prawej) z ubiegłoroczną Miss Polski Kamilą Świerc

Kiedy zakwalifikowała się do półfinału założyła fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco dokumentuje swoją pracę. Dzień po finałowej gali skomentowała: - Nie spodziewałam się, że uda mi się dojść tak daleko. Okres zgrupowania wspominam z uśmiechem na twarzy. Był to cudowny czas.

Angelika na co dzień studiuje filologię rosyjską w Rzeszowie. O jej przygodzie z modelingiem pisaliśmy tutaj.

Beniaminek Krosno

8-9 grudnia odbył się VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Krośnie, zwany Profbud Cup. Podczas rozgrywek Beniaminek Krosno zajął II miejsce.

Drużyna Beniaminek Profbud Krosno
beniaminek krosno

Turniej od 2013 roku organizowany jest przed Akademię Piłkarską Beniaminek Profbud Krosno. Początkowo było to wydarzenie na skalę krajową, a od 2016 roku do Krosna przyjeżdżają najlepsze młodzieżowe drużyny także zza granicy.

Beniaminek zdobył medal po raz pierwszy w historii turnieju. Po drodze do finału pokonali zawodników z Escoli Varsovia, Korony Kielce, Lecha Poznań, Wisły Płock, Górnika Zabrze, a także drużyny ze Słowacji i Szwecji. W finale na przeciwko Beniaminka stanęła Legia Warszawa, wygrywając turniej wynikiem 5:3.

- Finał z Legią to zdecydowana przewaga drużyny z Warszawy, ale jestem mega szczęśliwy z wyniku jaki osiągnęliśmy. Trzy i pół roku jestem z tą drużyną i pierwszy raz byłem z nich tak dumny! – skomentował trener Paweł Tomkiewicz.

Kyokushin Karate

Krośnieńscy karatecy zdobyli pięć pucharów na Pucharze Polski w Szczecinku (8.12), co pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Klub Kyokushin Karate podczas zawodów w Szczecinku
archiwum klubu

W zawodach wzięło udział 436 zawodników z 76 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Medalistami Pucharu Polski zostali:

• Aleks Łączak - złoto w kategorii kata, srebro w kategorii kumite, tytuł Najlepszego Zawodnika Pucharu Polski
  • Zofia Pitera – srebro w kategorii do 40 kg
  • Maja Wajda – brąz w kategorii do 40 kg
  • Oliwia Krupa - brąz w kategorii kata

Trenerami zawodników są shihan Roman Woźniak, sensei Ireneusz Kasza, sensei Marek Sawczuk i sensei Adam Buczyński.

Zawody w Szczecinku były ostatnim, 26. wystąpieniem klubu w tym roku.

Przemysław Niepokój-Hepnar

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało stypendia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019. Przemysław Niepokój-Hepnar został laureatem po raz czwarty.

tomasz okoniewski

Przemysław znalazł się w grupie 738 stypendystów, wyłonionych spośród blisko 1900 wniosków. Stypendia zostały przyznane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Wyróżnieni studenci otrzymają 15 tysięcy złotych, a doktoranci 25 tysięcy.

Przemysław jest studentem grafiki komputerowej w mediach na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Stypendium otrzymał czwarty rok z rzędu, co jest wielkim wyróżnieniem, ponieważ czterokrotnie to stypendium zdobyło tylko kilkadziesiąt osób w Polsce.

Na co dzień jest fotografem, a Krosno jest jednym z jego ulubionych tematów na zdjęciach.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz

7 grudnia obyły się 26. Mikołajkowe Spotkania Taneczne, na których grupa II Zespołu Tańca Współczesnego Strecz zajęła I miejsce.

Grupa II Zespołu Tańca Współczesnego Strecz
facebook

Mikołajkowe Spotkania Taneczne to konkurs dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, organizowany przez RCKP. W tym roku brało w nim udział 50 zespołów, głównie z województwa podkarpackiego, ale także z lubelskiego.

Strecz prezentował się w dwóch grupach, spośród 10 zespołów w kategorii powyżej 15 lat.

Maksymilian Cieślik

Młody saksofonista zajął I miejsce na XIII Międzynarodowym festiwalu Saksofonowym w Przeworsku (4-7.12) oraz na XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie (21-23.11).

Maksymilian Cieślik na konkursie w Jaworznie
strona zsm krosno

Maks jest uczniem ZSM w Krośnie, w klasie Bogusława Jaskółki. To nie jedyne sukcesy chłopaka. W samym 2018 roku wygrał 5 konkursów saksofonowych.