"Dumka na dwa serca" zabrzmi na rynku videocam

To będzie wyjątkowy wieczór. W niedzielę (10.07) na rynku zabrzmią najpiękniejsze utwory muzyki filmowej w wykonaniu 40-osobowej orkiestry pod batutą Krzesimira Dębskiego. Usłyszymy też „Dumkę na dwa serca” w wykonaniu Anny Jurksztowicz.
Orkiestra Young Arts Festival pod batutą Krzesimira Dębskiego wystąpi w niedzielę na krośnieńskim rynku

W najbliższą niedzielę (10.07) na krośnieńskim rynku odbędzie się koncert wieńczący Young Arts Festival – wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które upłynęło pod hasłem "Klasyka to też muzyka". Był to cykl warsztatów i koncertów wkomponowanych w przestrzeń miasta.

- Naszym celem jest popularyzacja muzyki poważnej. Wierzymy, że muzyka w swoim szerokim spektrum nie musi być zamknięta w ramach sal koncertowych i przyciasnych programów filharmonicznych. Pragniemy w trakcie organizowanych przez nas wydarzeń spotykać się ze słuchaczami w miejscach nieoczywistych i zdobyć ich uwagę programem, który będzie zachwycał – mówią organizatorzy Young Arts Festival: Anna Nawrocka i Bartłomiej Tełewiak.

Young Arts Festival to cykl koncertów, ale też warsztatów muzycznych

W niedzielny wieczór na scenie zaprezentowane zostaną utwory muzyki filmowej. Zabrzmią w wykonaniu około 40-osobowej orkiestry Young Arts Festival – uczestników zorganizowanych w Krośnie kursów mistrzowskich.

Młodzi muzycy przyjechali do Krosna z całej Polski. - Przyjechali specjalnie po to, żeby się szkolić pod okiem znakomitych pedagogów i profesorów, wybitnych artystów. Podczas koncertu zaprezentują swoje umiejętności i progres, który dokonał się poprzez uczestnictwo w naszych kursach - mówi Anna Nawrocka, organizatorka Young Arts Festival. - Young Arts Masterclass to nowa jakość edukacji muzycznej w Polsce. Łączymy ze sobą tradycyjne dla kursów mistrzowskich doskonalenie solowego repertuaru, z radością współpracy w orkiestrze kameralnej. Stawiamy na jakość, otwartość na nowe aspekty muzyki oraz praktyczne podejście do nauczania i rozwoju artystycznego.

Na kursy mistrzowskie Young Arts Masterclass zjechali muzycy z całej Polski

Orkiestra wystąpi pod batutą Krzesimira Dębskiego – wybitnego skrzypka, aranżera, dyrygenta. Usłyszymy takie utwory jak: Trojak, Country in E, Szarża jazdy polskiej Krzesimira Dębskiego, ale też słynną Orawę autorstwa Wojciecha Kilara.

Gwiazdą koncertu będzie też wokalistka Anna Jurksztowicz – na scenie zabrzmią piosenki z jej repertuaru w opracowaniu na głos i orkiestrę smyczkową. Artystka zaśpiewa m.in. wielki hit „Dumkę na dwa serca” - piosenkę promującą „Ogniem i mieczem”. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski, a autorem tekstu jest Jacek Cygan. Utwór wykonali Edyta Górniak i Mietek Szcześniak, ale wiadomo, że został skomponowany specjalnie dla Anny Jurksztowicz.

- Ten koncert to będzie połączenie energii młodych osób z niezwykłą osobowością sceniczną Krzesimira Dębskiego i pięknym głosem Anny Jurksztowicz – zaprasza Anna Nawrocka.

Początek koncertu o godz. 19.30.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward