Święta deszczowe. Od wtorku piękna wiosna!

Od godzin wieczornych w sobotę (31.03) przez całą niedzielę (1.04) będzie padał deszcz - informują synoptycy. Prawdziwej wiosny spodziewać się można od wtorku (3.04). Termometry w końcu pokażą kilkanaście stopni ciepła!
Niedziela wielkanocna będzie deszczowa
Adrian Krzanowski

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed umiarkowanymi opadami deszczu na terenie całego Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Synoptycy przewidują, że wysokość opadów wyniesie od 20 do 35 mm, lokalnie do 40 mm.

Padać zacznie w godzinach wieczornych w sobotę (po 20.00). Opady zaczną zanikać w niedzielę późnym popołudniem (do 18.00).

W związku z opadami i topnieniem śniegu na terenach górskich, Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że możliwe są wzrosty poziomu wód w zlewniach Wisłoki, Sanu i Wisłoka oraz mniejszych dopływach Wisły. Miejscami zjawisko może mieć charakter gwałtowny.

Lokalnie spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych - zwłaszcza w górnej części zlewni Wisłoka, na Sanie powyżej zbiornika Solina oraz na jego bieszczadzkich dopływach.

Pogoda poprawi się zaraz po świętach.  Od wtorku termometry zaczną wskazywać 14-19 stopni, a na niebie pojawi się słońce.

Prognoza pogody na najbliższe 10 dni
foreca.com

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward