- Już dosyć fabryki kłamstwa i manipulacji. Przecież ma to wpływ na nas wszystkich. Szczucie Polaków na Polaków, przez cały czas manipulacja. Tego już nie może być. Mamy tego dosyć. Wybieramy prawdę – tak uzasadniał pomysł likwidacji TVP Info Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO i prezydent Warszawy na konferencji, która odbyła się w sobotę (6.02).
Przygotowany przez opozycję obywatelski projekt ustawy wprowadza zakaz tworzenia i rozpowszechniania przez TVP programu informacyjno-publicystycznego.
Zakłada też zniesienie opłat abonamentowych za radio i telewizję. Obecnie wynoszą one: za odbiornik radiofoniczny za jeden miesiąc - 7,50 zł, zaś za telewizyjny lub telewizyjno-radiofoniczny – 24,50 zł. Ściągalnością zaległych świadczeń zajmuje się Poczta Polska. Warto zaznaczyć, że z abonamentu zwolnione są: osoby po 75. roku życia, po 60. roku życia, których emerytura nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia, zaliczone do I grupy inwalidzkiej oraz kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi.
O ile pomysł likwidacji TVP Info jest nowy, to zniesienie abonamentu w przeszłości pojawiało się już w zapowiedziach PO. Jednak partii do tej pory nie udało się zrealizować tego zamysłu.
Inicjatywa została ogłoszona na konferencji, na której opozycja poinformowała o głównych celach powstającej Koalicji 276. Nazwa nowej formacji wywodzi się od liczby posłów, która jest potrzebna do obalenia prezydenckiego weta. Oprócz likwidacji TVP Info oraz abonamentu RTV celem nowej koalicji jest m.in.: odpolitycznienie prokuratury i Sądu Najwyższego, naprawienie Trybunału Konstytucyjnego, zakaz importu śmieci do Polski, wzrost wydatków na służbę zdrowia, czy likwidacja funduszu kościelnego.
Podpisy pod ustawą o likwidacji TVP Info oraz abonamentu są zbierane w ponad 300 miejscach w Polsce. Krośnianie swój podpis mogą złożyć od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00 w biurze poselskim posłanki Joanny Frydrych przy ul. Piłsudskiego 8 w Krośnie.
Znaczy, ta kasa płynąca szerokim strumieniem do TVPiS ma nie tylko zadośćuczynić za wysiłki w promowaniu najlepszej zmiany, ale też w promowanie jedynie słusznej religii. W sumie- norma w tym durnym kraju. A Czarnek się martwi, że wzrasta chrystianofobia. Nikt bardziej od rządu oraz kościelnych dostojników nie prowadzi kraju ku świeckości.
Rząd nie powiedział prawdy o podatku od mediów.
Jak trafione i prawdziwe jest to hasło "Media bez wyboru". Chodzi wszak o to, żeby widz nie miał wyboru i oglądał jedynie słuszną telewizję, która nie zadaje "takich" pytań.
24 godziny z TVP Info. Tak pokazywano w telewizji publicznej protest mediów