Cała droga "G" już przejezdna videocam

Przejezdny jest już cały odcinek nowo wybudowanej tzw. drogi G, czyli przyszłej obwodnicy miasta biegnącej w rejonie lotniska. Nową ulicą szybko dojedziemy od ul. Traugutta do ul. Zręcińskiej.
W październiku ubiegłego roku oddano dwa pierwsze odcinki nowo wybudowanej drogi „G”. Teraz fragment, który je łączy
Damian Krzanowski

- Kiedy będzie otwarta ul. Lotników? Trzy miesiące temu zakończono budowę i jeszcze nie jest odebrana? - dopytuje redakcję jeden z mieszkańców. Budowa drogi dobiegła końca w połowie roku, przez ten czas faktycznie nie udostępniono jej kierowcom. Jak tłumaczył magistrat, czekano na uprawomocnienie pozwolenia na użytkowanie.

Od środy (24.08) droga jest już jednak przejezdna. Możemy nią płynnie pokonać odcinek od ul. Zręcińskiej do Traugutta.

Prace przy przyszłej obwodnicy ruszyły w połowie ubiegłego roku. Najpierw powstały dwa odcinki tej drogi: przedłużenie ul. Lotników oraz odcinek od ul. Słonecznej do ul. Kaczorowskiego. Łącznie to około 1,3 km. Obydwa odcinki zostały oddane do użytku w październiku 2015 roku, prowadzą do dwóch różnych kompleksów działek przeznaczonych dla inwestorów, zlokalizowanych w sąsiedztwie krośnieńskiego lotniska.

Przy wjeździe na nowy odcinek od strony ul. Zręcińskiej jest co prawda jeszcze znak informujący o tym, że droga jest ślepa, ale od środy (24.08) droga jest już udostępniona dla ruchu

Jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęto też prace przy budowie kolejnego fragmentu drogi „G” - około półkilometrowego łącznika dla dwóch powstałych wcześniej odcinków. Dodatkowo w tym zadaniu budowlańcy przebudowali ulicę Traugutta na odcinku od ul. Witosa do skrzyżowania z nowo powstałą drogą "G" i dalej - od drogi "G" do granic miasta. Ponadto wykonano nawierzchnię na ul. Ikara.

Parametry całego nowo powstałego odcinka drogi "G" to: jezdnia szeroka na 7 metrów, chodnik - 2 metry. W przyszłości droga będzie mieć dwie jezdnie.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward