Balonowy rekord będzie na pewno, teraz szykuje się limit

Już 47 pilotów zgłosiło się do Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. W związku z rekordowo dużym zainteresowaniem organizatorzy imprezy zaczynają myśleć o wprowadzeniu limitu zgłoszeń.
- Widok przelatujących nad Krosnem ekip balonowych będzie w tym roku bez wątpienia wyjątkowy - zapowiadają organizatorzy Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych

W środę (30.03) na liście zawodników startujących w XVII Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych (29 kwietnia – 3 maja) znajdowało się 47 pilotów: 19 z Polski, 14 z Litwy, 7 z Węgier, 4 ze Słowacji oraz po jednym z Łotwy, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

- Zainteresowanie zawodami, które w tym roku będą miały rangę Mistrzostw Polski, rozgrywanych w kategorii seniorów i juniorów, jest ogromne! Liczba ekip startujących w zawodach będzie rekordowa - potwierdza Zygmunt Jerzyk, dyrektor organizacyjny zawodów, zapowiadając jednocześnie, że zgłoszeń na pewno jeszcze przybędzie, ponieważ na liście póki co nie ma chociażby części pilotów z polskiej kadry narodowej, która zawsze w komplecie melduje się na Mistrzostwach Polski, a to już oznacza kilka dodatkowych ekip.

Poza tym, doświadczenie z ubiegłych lat podpowiada, że do listy zawodników w najbliższych dniach dopiszą się kolejni baloniarze. - Zgłoszenia przyjmowane są do połowy kwietnia. W poprzednich latach sporo zawodników zgłaszało się właśnie w ostatnich dwóch czy nawet w ostatnim tygodniu przed upływem terminu - przypomina sobie Zygmunt Jerzyk.

To z kolei sprawia, że organizatorzy zaczynają myśleć o ograniczeniu liczby zgłoszeń, do 60. Ponadlimitowe zgłoszenia nie byłyby więc przyjmowane, ale tylko w przypadku pilotów zagranicznych. - Ze względu na rangę Mistrzostw Polski nie możemy odmówić startu żadnemu polskiemu pilotowi, który ma ważną licencję i zgłosi się w terminie. Całkiem więc realnie liczba ekip może ostatecznie przekroczyć 60 - przewiduje dyrektor organizacyjny.

Jednego jest natomiast pewien: widok przelatujących nad Krosnem ekip balonowych będzie w tym roku bez wątpienia wyjątkowy.

Zobacz też w archiwum portalu:
Szykują się rekordowe zawody balonowe (2016-03-14)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward