Balonowa dyskoteka pod gwiazdami. Organizują ją młodzi krośnianie

Mieli odwagę zgłaszać do RCKP propozycje imprez – teraz dostali szansę zorganizowania zabawy dla tysięcy osób. Za dwudniowym "Balonowym Party" stoją Michał Korzeniowski i Paweł Bożętka. Ma to być dyskoteka, jakiej Krosno jeszcze nie widziało.
Efekty starań Michała (z lewej) i Pawła (z prawej) poznamy już podczas zbliżającej się Majówki
materiały promocyjne
W PROGRAMIE:
  • 30 kwietnia (poniedziałek) - DJ Alex Light, DJ Carry i DJ Mirjami

  • 1 maja (wtorek) - DJ Juri, DJ Carry i DJ Danny White

  • Start dyskoteki - każdego dnia o 20:00

W balonowym rozkładzie jazdy zaszła w tym roku ważna zmiana – znany od lat Hip Hop Day zastąpiło Balonowe Party. Na plakatach promujących „Balony” zagościły pseudonimy DJ-ów, a odpowiedzialni za ich występy czekają na tłumy spragnionych dobrej zabawy. To nie była prosta przeprawa – droga od pomysłu do jego realizacji wymagała wielu poświęceń.

- Przypadkiem natrafiłem na artykuł z Krosno24.pl Impreza w mniejszym mieście. Gdzie młodzież ma się bawić? Pokazał prawdziwe i smutne realia, jak to u nas w Krośnie wygląda temat rozrywki dla młodych ludzi – mówi Paweł Bożętka, czyli DJ Carry, jeden z organizatorów „Balonowego Party”. - Mamy rzeszę ludzi z Krosna, którzy co tydzień, chcąc jechać na imprezę, trafiają do takich miast jak Kraków, Rzeszów, a nawet Sanok. A najważniejsza powinna być dobra zabawa w Krośnie - podczas jednej z największych imprez plenerowych na Podkarpaciu, czyli „Balonów”.

Jego kolega Michał Korzeniowski już w zeszłym roku postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Chciał zorganizować tzw. „festiwal kolorów”. Jego uczestnicy obsypują się kolorowym proszkiem w rytmie wesołej muzyki. Ten rodzaj imprezy jest coraz popularniejszy w wielu miastach, niekoniecznie większych niż Krosno. - Na Facebooku chęć udziału w festiwalu wyraziło kilka tysięcy osób – opisuje. - Chciałem go połączyć np. z „Balonami”, bo takie wydarzenie ciężko jest zorganizować na własną rękę. Niestety, nie wyrażono na to zgody – w powietrzu unosiłoby się mnóstwo pyłu, a lotnisko jest świeżo po remoncie.

Festiwal kolorów na razie poza Krosnem. Przeszkodami są wyremontowane lotnisko i kostka na rynku
PIXABAY.COM

- Były propozycje włączenia takiego elementu w Dni Krosna czy Karpackie Klimaty, ale według nas zupełnie nie pasuje to do profilu tych imprez – tłumaczy Dorota Cząstka, dyrektor RCKP. – Poważną przeszkodą w realizacji tego rodzaju eventu jest też usytuowanie działań na starówce, na bruku. Dyrektor jednak nie zamyka sprawy – stwierdza, że w przyszłości takie wydarzenie może zawitać do Miasta Szkła.

Szansa dla Michała i Pawła pojawiła się wraz z włączeniem do „Balonów nad Krosnem” wieczornych imprez z DJ-ami. Wcześniej sami zgłaszali taki pomysł - ofertę organizacji dyskoteki skierowano więc do nich. - Chcieliśmy jednak, aby impreza miała klimat i była atrakcyjna dla gości. Wydawało się nam, iż „obsada” krośnieńska powinna być nieco poszerzona o większe grono - mówi szefowa Centrum. - Panowie zaproponowali skład osobowy każdego z wieczorów. Nie wnikaliśmy w dobór występujących.

Na dyskotece zagrają m.in. DJ Danny White i DJ Mirjami
materiały promocyjne

Jedynym warunkiem było, aby dni dyskoteki różniły się od siebie. DJ Carry wiedział, do kogo wystosować zaproszenie. 30 kwietnia wystąpi DJ Mirjami - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ek, a 1 maja pochodzący zza południowej granicy Danny White. Dzięki staraniom Pawła pojawią się także lokalni artyści - pierwszego dnia Alex Light, a następnego pochodzący z Krosna DJ Juri. Podczas imprezy pojawią się różne gatunki muzyki, m.in. klubowa, retro, pop czy r'n'b. - Artyści będą grać „pod ludzi”, jednak ze sceny na pewno nie usłyszymy disco polo – obiecuje Michał, zapraszając do dołączenia wydarzenia na Facebooku.

Oba dni dyskoteki poprowadzi Krzysztof Sajdak – również młody krośnianin. - Mamy specjalne atrakcje dla osób, które zawitają wieczorami na lotnisko, lecz nie mogę zdradzić, co konkretnie. Mam nadzieję, że ich ilość zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby – mówi.

Hip Hop Day odłączy się od Balonów i stanie się samodzielną imprezą
Facebook - Krośnieński hip-hop 

Chociaż program „Balonów” zmienił się, Hip Hop Day nie odchodzi w niepamięć. Miasto zorganizuje go 30 czerwca w tym samym miejscu, w którym za parę dni powstanie balonowe miasteczko. - Przygotowywanie terenu przy ul. Kaczorowskiego daje możliwości organizacji tego typu wydarzeń. Wrześniowe pokazy lotnicze dały nam przekonanie, iż to doskonałe miejsce pod względem logistyki, bezpieczeństwa i dojazdu – zapewnia Dorota Cząstka.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person 35790
29.04.2018 21:26

trzeba zmienic mentalnosc.  mlodzi ludzie potrzebuja sie wykrzyczec, oczywiscie w granicach rozsadku a z tym ciezko, a swoja droga rodzice pewnie sa dumni   z tych mlodych dzentelmenow michala i pawla. glowy pelne pomyslow, kreatywni. brawo. trzymam za was kciuki chlopaki, fajnie ze przekazujecie taka energie, a to wymaga ogromnego wysilku i ogromnej sily. dobrze ze jestescie , pozdrawiam . 

person
35790
na forum od kwietnia 2018
person czned
29.04.2018 03:03

Swietna inicjatywa! W koncu dj fati i dj curry pokaza swoje umiejetnosci na wieksza skale. Nareszcie koniec z hip hip day i raperami na skale weny, efekt k czy jano dice.

person
czned
na forum od marca 2018
WSZYSTKIE KOMENTARZE (5) forward