Lech Wałęsa spotkał się z mieszkańcami Krosna. Historyczne wydarzenie
visibility ZAPIS WIDEO

Lech Wałęsa - legendarny przywódca Solidarności i laureat Pokojowej Nagrody Nobla odwiedził Krosno. 24 marca (niedziela) w Pałacu Polanka spotkał się z mieszkańcami. Spotkanie miało charakter otwarty. Wzięło w nim udział ok. 300 osób.
Lech Wałęsa
TV Krosno24

Było to kolejne spotkanie w Krośnie z cyklu Klub Obywatelski. W poprzednich debatach gośćmi byli między innymi ksiądz Tadeusz Pieronek, Henryka Krzywonos-Strycharska, Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Bronisław Komorowski.

Tym razem z mieszkańcami Krosna spotkał się były prezydent Polski - Lech Wałęsa. 

Zapis transmisji:

Lech Wałęsa (ur. 29 września 1943 w Popowie) to polski polityk i działacz związkowy, z zawodu elektryk. Czołowy opozycjonista w okresie PRL, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”, w 1983 laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990-1995.

Organizatorem spotkania była posłanka PO Joanna Frydrych.

Wkrótce szersza relacja ze spotkania.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person kerim
25.03.2019 10:56

Hej Wy......

Jeśli ktokolwiek osiągnie Poziom Pana Prezydenta Wałęsy - niech krytykuje;

jeśli nie - niech milczy albo PODZIWIA

person
kerim
na forum od listopada 2017
person popieram
25.03.2019 09:45

Skad jesteś? Z Polski. O...! Polonia...Walesa :)  Nie zaprzepaśćmy tego.

person
popieram
na forum od listopada 2017
star
person zbych
24.03.2019 17:32

Gdybyscie  mieli   wtedy chociazby  odrobinę tej odwagi - jaką  wtedy  musiał miec  Lechu-to niep--isćie  by    takich  bzdetów.  Cokolwiek uczynil zlego  to   i tak  bilans      wychodzi na "plus" (nie  (500).Jest  bohaterem tamtych dni  i  historia  kiedys   to mu przyzna.

person
zbych
na forum od listopada 2017
star
person wed
17.03.2019 19:51

Pozwolę sobie jeszcze raz na zabranie głosu bo tyle tu ujadania na człowieka, który stał się symbolem przemian dzięki którym żyje się lepiej, że aż jestem zaskoczony. Wyzywają go od bolków choć z niego taki bolek jak z kaczyńskiego TW balbina czyli oficjalnie nikt nikomu nic nie udowodnił. Myślę, że głównym powodem ujadania jest nawet nie to że mógł być bolkiem tylko fakt że gościowi w życiu się powiodło. Prezydent, noblista, przyjmowany na tzw. salonach, kasy jak lodu itd. I dlatego nieudaczników życiowych zżera zawiść i zazdrość i walą bezmyślnie w klawiaturę. Niestety tacy frustraci idą potem do urn i wybierają jeszcze większych ignorantów i bufonów. W życiu do niczego nie doszli więc łatwo ich kupić za 5 stówek i tak to się kręci.

person
wed
na forum od listopada 2017
star
person 1836
17.03.2019 14:33

Wałęsa był politycznym fenomenem. Stał się smbolem niezwykłych przemian jakie zaszły w Europie w latach 80-tych. Czy to była Jego mądrość czy tez Opatrzności - będziemy zastanawiać się jesszcze długo. Ale dzięki takim jak Wałęsa teraz żyjemy w innym lepszym świecie.

Tylko "ślepi" tego nie dostrzegają! J.Kaczyński o tym wszystkim wie, ale wrodzona zawiść nakazuje mu sączyc "jad podłości".

person
1836
na forum od listopada 2017
person hall
15.03.2019 21:03

Czytając wypowiedzi przeciwników byłego prezydenta łatwo określić ich wiek. To młodzi ludzie, malkontenci znający historię i "jedyną prawdę" tylko z telewizji rządowej czyli TVP oraz znawcy wszelkich teorii spiskowych z internetu.  

Może L. Wałęsa nie jest wybitnym mówcą i aktorem jak pan A.Duda, ale to właśnie on potrafił pociągnąć za sobą tłumy i dlatego też dzisiaj każdy może chociażby pisać swoje przemyślenia na tym forum.  Jeśli komuś nie odpowiada spotkanie z byłym prezydentem niech po prostu nie wybiera się tam.  Może ktoś woli zaprosić swojego ziomka do Krosna, byłego PRL-owskiego prokuratora ? Proszę bardzo. Podobno jest demokracja ;-)

person
hall
na forum od listopada 2017
person waga29
11.03.2019 21:45

Widzę, że tematem intersują się głównie fani PIS. Polityczne dzieciaki, które wierzą w mgłe w Smoleńsku, wybuchy itd. Podejrzewam, że dla nich prawdziwym prezdentem jest "budyń" (Lech Kaczyński już nie bo działał przy okągły stole.

Polityczne dzieciaki dla których Lechu to tylko bolek. Wasz guru nie musiał niczego podpisywać - spał jak wprowadzano stan wojenny, nie bawił się na podwórku tylko na salonach, miał świetne pochodzenie  - ojciec wielki komunista. Po prostu jak Lenin, który nigdy nie siusiał.

Dzisiaj łatwo Prezydenta Wałęsę opluwać bo coś tam 50 lat temu miał podpisać. Wobec tego skąd się wziął gen. Sikorskitego, marszałek Piłsudski ?  Byli czyści jak łza?  Zadan nie służył dla Austrii, nie zdobywał wiedzy w Rosji, nie dokonał zamachu w wolnej już Polsce. 

To dzieki takim jak Lech Wałęsa możesz teraz mówić pisać co chcesz.

Pamiętaj jednak,  że wys tawiasz tym sobie świadectwo o twojej wiedzy, poziomie, intelekcie. Tak że Polankę omijaj jeden z drugim wielkim kołem.

person
waga29
na forum od listopada 2017
person wed
09.03.2019 08:54

To chyba miłe, że były prezydent odwiedza Krosno. W sumie ma o czym mówić. Dziwię się tym niechętnym głosom. Można się nie zgadzać z poglądami czy czynami, ale tym bardziej jest możliwość porozmawiania z kimś kto dużo wie o naszej historii i może dużo ciekawych rzeczy powiedzieć. Bo obecny długopis nie ma o niczym zielonego pojęcia , wykonuje jedynie polecenia służbowe plynące wiadomo skąd.

person
wed
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (68) forward