11-letnia Ania jak Robert Lewandowski? Coraz głośniej o piłkarce z Krosna videocam

Oto ona - nadzieja polskiego kobiecego futbolu – przedstawiono 11-letnią Anię Skrzypczyk w programie "Pytanie na śniadanie". Krośnianka wystąpiła w telewizyjnej Dwójce w poniedziałek (29.01). Zobacz nagranie.
Warto śledzić rozwój kariery 11-letniej Ani Skrzypczyk. Środowisko piłkarskie wiąże z nią duże nadzieje
TVP

W talent 11-latki nie wątpi już chyba nikt. Trenująca w Beniaminku Krosno Ania Skrzypczyk w zeszłym roku została uznana za najlepszą zawodniczę turnieju "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", podczas którego młode zawodniczki z Krosna zdobyły wicemistrzostwo Polski.

Krośnianka trzy razy wyjeżdżała także na treningi do niemieckiego klubu VFL Wolsburg, należącego do światowej czołówki drużyn kobiecego futbolu. Dodatkowo 11-latka trenuje w działającej pod patronatem PZPN Akademii Młodych Orłów oraz reprezentuje nasze województwo. Została także nominowana do nagrody NIKE dla najlepszej piłkarki na Podkarpaciu (ogłoszenie wyników 9 lutego).

Ania podczas turnieju finałowego zawodów "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". 11-latka została uznana najlepszą piłkarką w swojej kategorii wiekowej
Archiwum

Rozwojowi kariery krośnianki przygląda się nie tylko środowisko piłkarskie. Zawodniczka budzi coraz większe zainteresowanie mediów w całej Polsce. W poniedziałek 29 stycznia pojawiła się w studiu emitowanego w telewizyjnej Dwójce programu "Pytanie na Śniadanie", gdzie zapewniła, że wyglądający coraz bardziej profesjonalnie sportowy tryb życia sprawia jej satysfakcję.

Wraz z Anią w studio pojawili się także jej rodzice Bożena i Michał Skrzypczykowie oraz brat Piotr. Tato potwierdził, że córka piłkę nożną ma w genach – wcześniej grał w nią on sam oraz dziadek Ani.

Pani Bożena opowiedziała z kolei o tym, jak rodzina wspiera dziewczynę, m.in. poprzez dbanie o jej dietę, ułożoną na podstawie wskazówek Anny Lewandowskiej. To nazwisko padało w czasie programu częściej. - Mamy perełkę, ta dziewczyna uznawana jest za talent na miarę Roberta Lewandowskiego – mówił o krośniance prezenter Michał Olszański.

Trzymamy za Anię mocno kciuki.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person irmina201
31.01.2018 09:23

super, zycze powodzenia z calego serca ;)

person
irmina201
na forum od stycznia 2018
person MarcoPolo
31.01.2018 08:05

Dziecko powinno owszem rozwijać swoje pasje ale i uczyć się aby zdobyć solidny zawód (np Niewczas-prawnik) kt. w przypadku kontuzji i wykluczenia ze sportu co dzieje się b. często, zapewni utrzymanie w życiu codziennym. Sportowcem nie jest się przez całe życie a max do 40r.życia.

person
MarcoPolo
na forum od listopada 2017
star
person MarcoPolo
31.01.2018 07:55

Oby to nie było tak jak z Murańką czy siostrami Olsen hehehehe Na razie dziecko powinno się uczyć co by się w główce nie poprzewracało a nie szoł jeszcze praktycznie do niczego.

person
MarcoPolo
na forum od listopada 2017
star
person Johny11palcow
30.01.2018 19:34

Vfl Wolfsburg jeśli już...

Na razie jest łatwo, bo konkurencja jest mniejsza, z wiekiem jest tylko trudniej...

person
Johny11palcow
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (7) forward