DYSKUSJE
Woda zabrała im wszystko. Krosno włącza się do pomocy powodzianom
pesaro
19.09.2024 16:24

Jeśli powódź budzi takie przerazenie i strach to wyobraźcie sobie wojnę do której nas wpychają.

pesaro
na forum od listopada 2017
maly79
18.09.2024 16:22

Oczywiście pomagamy całym sercem...ciekawi mnie tylko czy państwo ukraińcy odwdzięczą się choć trochę...

maly79
na forum od kwietnia 2021
gobi13
18.09.2024 11:32
wyróżnione przez moderatora

Nie są potrzebne artykuły dla zwierząt?

Tragedia, Polska wygląda jak po wojnie. Ludzie wiedzieli, że mają uciekać, Czesi nas na czas ostrzegli. Były ulewy w Czechach i nas poinformowano, że Białą Głuchołaską może przepłynąć 360m³ wody na sekundę, podczas gdy w trakcie powodzi tysiąclecia przepływało 250m³, nie było złudzeń, że będzie łatwiej niż w 1997. Schroniska ewakuowano, ale np. koty wolnożyjące nie wiedziały, że mają uciekać. Nie ma praktycznie informacji o zwierzętach nigdzie, nie wiadomo co z nimi. Są tylko jakieś zdjęcia z ratowania psów, a co z kotami?

Powodzianie dostali pieniądze od rządu, z głodu nie umrą. Dobrze że są zbiórki darów, bo tam sklepy wymiecione, ale serce boli co ze zwierzętami się stało. Ludzie też się ewakuowali z pupilami, im też pewnie potrzebna jest karma. Jakby co są w necie podane adresy, gdzie można wysyłać paczki z darami do schronisk, które przygarnęły zwierzęta z ewakuowanych azyli.

Co do głupoty - tak, to jest totalnie brak wyobraźni stawiać dom na terenie zalewowym i to jeszcze taki z piwnicą, zamiast na palach i platformie, to nawet jak byłam dzieckiem i słyszałam o powodziach tak sobie wyobrażałam wybudowanie domu - taki dom na solidnym podwyższeniu, do którego się wchodzi po schodach.

gobi13
na forum od września 2024
nobody997
18.09.2024 10:07
wyróżnione przez moderatora

Czyny ciche, skromne, mniej widoczne tym bardziej są pożyteczne. Wątpliwości budzą działania w blasku fleszy, chodzi o pomoc czy o pijar -autopromocje? Jak ogląda się na fejsie obrazek pozującej, uśmiechniętej Pani do kamer z darami to budzi niesmak.

nobody997
na forum od listopada 2017
LoloBolo
18.09.2024 09:34
wyróżnione przez moderatora

Niestety, przepisy pozwalają. A potem płacz że zalało (co roku czy raz na kilka/kilkanaście lat).

Tak samo budowa/rozbudowa wałów czy innych zabezpieczeń zwykle spowoduje w przyszłości znacznie większe szkody w razie ich uszkodzenia.

Doskonałym przykładem głupoty kupujących (braku przepisów zabraniających budowy) domy były okolice Sandomierza, gdzie kominy domów były niżej niż korona wału przeciwpowodziowego a jego przerwanie spowodowało zalanie domów po kominy.

LoloBolo
na forum od listopada 2017
aneczka17
17.09.2024 07:47
wyróżnione przez moderatora

pytanie do osób znających się na warunkach zabudowy: Czy budynek MPGK ul. Fredry budowany kilka lat temu nie jest przypadkiem na terenie zalewowym ? Trochę mnie zaskoczyło, że współczesne przepisy na to pozwalają.

aneczka17
na forum od lipca 2018
trw_krosno
16.09.2024 17:49
wyróżnione przez moderatora

Gorąco proszę o włączenie się do akcji pomocowej. Dzisiaj ONI jutro możemy być MY. Pamiętajmy o tym. Różnych kataklizmów obecnie nie brakuje.

W Krośnie będą zbierać przy ul. Bursaki i w PCK - mają możliwość transportu, dobrą logistykę.

Wiem, że wielu działaczy, wolontariuszy, Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych już przyłączyło się do wielu akcji pomocowych w regionie.

Dziękuję i proszę o więcej...

Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz proszę... i DZIĘKUJĘ

Danuta Kowalczyk TRW - opp - KROSNO

trw_krosno
na forum od stycznia 2018
polamag
16.09.2024 14:07
wyróżnione przez moderatora

Krośnianie, pokażmy że mamy wielkie serca i otwarte portfele!

polamag
na forum od września 2024
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA