DYSKUSJE
Mniej nas będzie. Drastyczny spadek mieszkańców w prognozach GUS
jurex
29.09.2023 22:43

To na co czekacie panie Adranie? Róbta dzieciaki i będzie nas więcej i na starość ktoś łyżkę wody poda.

jurex
Konto zablokowane
krzys
28.09.2023 14:26

Ukraińcy juz zaludniają Krosno ! Będzie dobrze !

krzys
na forum od sierpnia 2018
kryniaklos
28.09.2023 11:10

a może należałoby drastycznie zmniejszyć wydatki na funkcjonowanie urzędu miasta - ograniczyć urząd do budynku na Staszica lub Lwowskiej - do jedengo i tym samym ograniczyć ilość urzędnikó conajmniej o połowę. Będą z tego duże oszczędności i można coś zrobić wtedy dla młodych. Zmniejszyć podatki na rzecz miasta, bo są dużo wyższe niż w innych samorządach...... bo jak urząd będzie dalej taki rozbuchany, to nie zdziwię się że na te 28 tysięcy mieszkańców urzędników i lokali urzędu jeszcze przybędzie i wszyscy pracujący bedą pracować w urzędzie sami dla siebie......

kryniaklos
na forum od listopada 2017
goatman
28.09.2023 10:15

@narzeczakNie napisałem "czynsz" jako wodę / CO / śmieci / kanalizację / podatki, tylko wymieniłem czynsz jako jedną z opłat. Ja nie mieszkam na osiedlu KSM - nie wiem jak tam jest, ale dla mnie czynsz to opłata za utrzymanie budynku/adminstracja/sprzątanie/fundusz remontowy/ubezpieczenie itp. Pozostałe koszty jak woda czy CO traktuję jako oddzielną opłatę i wiem że zarządca nie ma tu nic do gadania. Mniejsza o detale - fakt jest taki że absolutnie każda z tych opłat została podniesiona w ciągu ostatniego roku. Piszesz, że podatki od nieruchomości są niskie w bloku - może i niskie, ale wzrosły w ciągu 2 lat o ponad 20%. Co do różnic między mieszkaniem w bloku i w domu - znam zalety i wady jednego i drugiego, bo mieszkałem i tu i tu przez wiele lat, ale dzięki za przypomnienie :)

goatman
na forum od listopada 2017
shadow1965
28.09.2023 09:11

W związku z tym artykułem mam otwarte pytanie do Prezydenta Niasta Krosna i Rady Miasta. Kiedy zamiast inwestować w obiekty sportowe, skanowanie miasta, bezsensowne pomniki typu góra złomu przy rondzie, CDS, Etnocentrum i inne fiu bzdziu zaczniecie budować Domy Spokojnej Starości, DPS-y, świetlice dla ludzi starszych, tanie mieszkania socjalne, nawet parki czy ławeczki gdzie można przysiąść i odpocząć... po prostu coś z sensem dla (jak widać) starzejących się mieszkańców miasta??? Pan Prezydent zresztą już wie na podstawie sondażu zorganizowanym w "Koperniku" że młodzież wyjedzie z tego miasta jak tylko zakończy edukację i dlatego zanim to miasto całkiem umrze potrzebne są obiekty dla starszych osób i żadne "zaklnanie rzeczywistości" tego nie zmieni co zresztą potwierdza badanie GUS-u. Mam nadzieję, że na łamach krosno24.pl Pan redaktor Krzanowski poprosi o wypowiedź w tej kwestii pana prezydenta Przytockiego czego z niecierpliwością oczekuję od tego portalu.

shadow1965
na forum od listopada 2018
black_crow
28.09.2023 08:37
wyróżnione przez moderatora

Małe sprostowanie: 1,6 mln w ujęciu ostatnich pięciu lat (2045-2050). W latach 2023- 2050 ludność Europy wg prognoz ma się zmniejszyć o ponad 34 mln czyli tak jakby zniknęła prawie cała Polska.

Dane ze strony

www.populationof.net/pl

black_crow
na forum od kwietnia 2019
black_crow
27.09.2023 20:21
wyróżnione przez moderatora

Założenie że program "500+" nie miał wpływu na demografię jest wróżeniem z fusów, bo nie wiemy jakby się kształtowała krzywa demograficzna gdyby tego programu nie było. Faktem jest że starzejące się społeczeństwo to nie tylko problem Polski, ale całej Europy, wg danych do 2050 populacja europy zmniejszy się o 1,6 mln osób, a średnia wieku wzrośnie o kilka lat. Na taką sytuację składa się mnóstwo czynników i żeby to zbadać i wyjaśnić potrzeba trochę więcej niż trzydziestu zdań. Z drugiej strony od 1950 liczba ludności całego globu potroiła się, ale wg przewidywań do końca stulecia zacznie spadać. Pytaniem jest, czy Europa i kraje zachodnie osiągnęły już najwyższy poziom a cała reszta dopiero je dogoni za kilka dekad? Czy cywilizacja upadnie jak w eksperymencie Calhouna?

black_crow
na forum od kwietnia 2019
kardiodzik
27.09.2023 20:04
wyróżnione przez moderatora

A kto w tym mieście chce mieszkać? Sami emeryci albo dzieci. Reszta ledwo dycha. Dobrze zarabiają lekarze i ustawieni politycznie. Urzędy / szkoły / szpitale / biblioteki - wszystko obsadzone pisem. Emerytom rozdają 13-stkę / 14-stkę a młodym co? G... no. Rynek straszy. CV wysłać jak ktoś szuka pracy to nawet nie ma gdzie, bo non stop te same firmy, a jak się jakaś pojawi to firma krzak od Janusza Wałka. Kto może to ucieka na Rzeszów albo Kraków. A kto ma kogoś za granicą to zbiera na bilet + rok przetrwania i za granicę. Dobrze to tu żyje się lekarzom, którzy miesiąc w miesiąc drą po 30-70 tysięcy + prywata bez podatku. Reszta albo kombinuje na boku albo dogorywa.

kardiodzik
na forum od lipca 2021
wed
27.09.2023 19:06
wyróżnione przez moderatora

Przykre, że byłoby nas 120 tys. więcej od 2016 roku gdyby nie likwidacja in vitro przez PiS. No, ale w zamian mamy 250 tys. migrantów czyli cytując Kaminskiego i Ziobrę: terrorystów, gwałcicieli kobiet, zoofili i pedofili, którzy kupili wizę na bazarze w Azji czy Afryce

wed
na forum od listopada 2017
nick12
27.09.2023 17:43
wyróżnione przez moderatora
nick12
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA