DYSKUSJE
Chcą ratować koty, ale są pod kreską. Kociarnia prosi o karmę i wpłaty
jan_moszcz
03.08.2023 16:36

"Do częstych objawów aktywnej infekcji bakterią bartonella henselae należą chłoniaki węzłów chłonnych oraz zapalenie węzłów chłonnych zwłaszcza w miejscu zadrapania/ukąszenia. Sama opuchlizna limfy może być naprawdę duża i utrzymywać się przez parę miesięcy. Inne symptomy choroby to naturalnie gorączka niewiadomego pochodzenia, bakteryjny ropień wątroby, ciężkie zmęczenie, bóle mięśni, reaktywne zapalenia stawów, choroba Kikuchiego, zapalenia kości i szpiku, stwardnienie rozsiane, rumień guzowaty, zmiany skórne, zapalenie wsierdzia, encefalopatia, bóle głowy, ataksja, utrata pamięci, parestezja, aseptyczne zapalenie opon mózgowych, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, otępienie, objawy psychiczne w tym zabójstwa, wściekłość, lęk, silna depresja, mgła umysłowa, trudne myślenie, problem z artykulacją oraz schizofrenia. Bóle kostne mogą być mocne i występować nawet w stopie."

jan_moszcz
na forum od lipca 2021
chriskelly
03.08.2023 14:02

@jan_moszcz bez przesady znowu, od ludzi też się można zarazić i to gorszym świnstwem.

chriskelly
na forum od listopada 2017
jan_moszcz
03.08.2023 06:19

Piękny gest-pomagac!A teraz z innej beczki:

8 chorób, którymi można zarazić się od kota

Toksoplazmoza. Jest to choroba wywoływana przez pierwotniaka – Toxoplasma Gondii. ...

Choroba kociego pazura. Choroba kociego pazura to schorzenie wywoływane przez bakterie. ...

Toksokaroza. ...

Wścieklizna. ...

Grzybica. ...

Bąblowica. ...

Giardioza. ...

Chlamydioza.

jan_moszcz
na forum od lipca 2021
krowa
02.08.2023 22:21

Każde zwierze ma swoje środowisko. Wielcy pseudowielbiciele, pseudoobrońcy zwierząt powinniście o tym wiedzieć, a nie na zasadzie spełniania swoich kaprysów, udawać ich wielbicieli czy pseudo obrońców. Kaprys mija zwierze wyrzuca się z domu i liczy na litość drugiego człowieka. Jeżeli ktoś jest takim miłośnkiem kotów jak Dorota Moszczyńska to niech nie liczy na litość drugiego człowieka, tylko sama stanie na ulicy ze szkatułką, z napisem dla kociarni i znajdzie środki.Sprawa dotyczy również psiarni itp. Wzywam UMK i inne urzędy podnioszące podatki mieszkańcom, do opamiętania i niedofinansowywanie takich schronisk. Krosno jest zadłużone, podatki podnoszone, podatki podnoszone na spłatę rat kredytów plus odsetki /koszty uzyskania kredytu/itd. ,Jeżeli Prezydent i radni tego nie rozumieją tzn nie nadają się do pełnienia tych funkcji.

krowa
na forum od listopada 2017
girlsbond
20.07.2023 08:13

Bardzo potrzebne miejsce. Podziwiam osoby, które opiekują się kotami, widzą, że każdy chce na ręce, każdy do domu, ale oni przecież nie mogą wziąć każdego, dają im tyle czasu i miłości, ile mogą. Wzięłam z kociarni kotkę dorosłą, 10 mcy temu i nie wyobrażam sobie już naszego domu bez Kici. Warto pomagać, niewarto hejtować. Dziękuję Wam, wolontariusze.

girlsbond
na forum od października 2021
girlsbond
20.07.2023 08:13

Bardzo potrzebne miejsce. Podziwiam osoby, które opiekują się kotami, widzą, że każdy chce na ręce, każdy do domu, ale oni przecież nie mogą wziąć każdego, dają im tyle czasu i miłości, ile mogą. Wzięłam z kociarni kotkę dorosłą, 10 mcy temu i nie wyobrażam sobie już naszego domu bez Kici. Warto pomagać, niewarto hejtować. Dziękuję Wam, wolontariusze.

girlsbond
na forum od października 2021
hejter
19.07.2023 20:25

Jak nie ma kasy na leczenie chorych to trzeba je uśpić. Jaki jest sens wydawania takiej kasy na leczenie jak można za to kupić karmę dla zdrowych.

Swoją drogą ciekawe kiedy w końcu w Polsce stworzą sensowne prawo i też jakąś konkretną rejestrację wszystkich czworonogów.

hejter
na forum od marca 2018
morcin800
18.07.2023 21:11

Dajcie sobie spokój z tym.

morcin800
na forum od marca 2020
pluszowyprezes
18.07.2023 06:52

Kilka lat temu chciałem oddać do kociarni małego kotka, który przypałętał się do mojego ogrodu chudy, wybiedzony i z zaropiałym okiem. W miarę możliwości go odkarmiłem i oporządziłem, ale pani pracująca w kociarni kategorycznie odmówiła jego przyjęcia "bo może mieć robaki, może być chory, zarazi inne koty". Pojechałem z kotkiem do weterynarza i dopiero wtedy pani z wielką łaską się zgodziła na przyjęcie do kociarni. Nie polecam.

pluszowyprezes
na forum od grudnia 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA