DYSKUSJE
"Tędy nie można przejechać". Problem rowerzystów na ulicy Krakowskiej
wokol_krosna
01.08.2021 14:43
wyróżnione przez moderatora

A czy Urząd Miasta ma plany utworzenia nowych ścieżek rowerowych? Czy ktoś się wypowiada na ten temat?

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
madrosctegoswiata
30.07.2021 00:24

Krótko i na temat: Krosno, miasto szkła:) pozdrawiam. Nie zapominajcie jednak o super przejściu dla pieszych koło Alcatrazu, o przystanku autobusowym na Zręcińskiej do którego nie można dotrzeć legalnie, bo nie ma przejścia dla pieszych:)...i oczywiście i krzyżówce koło RCKP, gdzie jadący od strony jubilatu skręca w prawo i nie ma znaku ustąp pierwszeństwa, tylko ciągła lonie, ciekawe co Polocja przy wypadku powie w okresie zimowym...i oczywiście druga sprawa, jadący od strony jubilatu nie mają pojęcia , że muszą skręcić w prawo na rckp, brawo :) znaki pionowe i poziome są rbdim są im obce. Czy tutaj drony policyjne także będą łapać i karać? czy tylko w legalnych miejscówkach? Czekam na odpowiedź!!!

madrosctegoswiata
na forum od grudnia 2020
davidov
28.07.2021 23:28
wyróżnione przez moderatora

do tego nalęży dodać jeszcze ten zapis i jestem ciekawy jak UM to rozwiąże. Obowiązek jazdy na rowerze po Drodze dla rowerów oraz Drodze dla pieszych i rowerzystów (tzw. ciąg pieszo-rowerowy - CPR) wzbudza sporo kontrowersji - zarówno wśród rowerzystów, jak i kierowców samochodów oraz pieszych.

Droga dla rowerów (DDR) Zgodnie z artykułem 33 Kodeksu Drogowego rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku w którym się porusza. Istotna jest druga część zdania - zgodnie z tym zapisem jeśli wzdłuż jezdni jest wyznaczona droga dla rowerów jednokierunkowa, to obowiązek poruszania się nią jest tylko w jednym kierunku (co jest logiczne). Rowerzysta jadący w przeciwnym kierunku musi poruszać się po jezdni.

davidov
na forum od listopada 2017
abajurek33
28.07.2021 23:20

Co tam ścieżki dla rowerzystów. Na ul. Pużaka przed "Zetką" jest nieoznakowane przejście dla pieszych. I wcale nie widać tam znaków poziomych. Już parę razy widziałem z piskiem hamujące samochody, przed przechodzącymi tam osobami. Jak się coś stanie to będzie larum na cały powiat. Co za sens malować ponownie linie i pasy, gdzie farba jest widoczna od zeszłego roku? Osoby za to odpowiedzialne powinny beknąć.

abajurek33
Konto zablokowane
davidov
28.07.2021 22:04
wyróżnione przez moderatora

KIEDY MOŻEMY JECHAĆ CHODNIKIEM?Warunkowo rowerzyści mogą poruszać się chodnikami. Jeśli szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów, to bez obaw o łamanie przepisów możemy z niego korzystać. Ponadto, gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), może on jechać po chodnikach lub drogach dla pieszych, ale jest obowiązany jechać powoli i zachować szczególną ostrożność, jak również ustępować miejsca pieszym. Dodatkowo, jeździć po chodniku mogą dzieci do lat 10 oraz ich opiekuni.

i chyba żaden przepis nie do spełnienia ,chyba że się naciągnie

davidov
na forum od listopada 2017
davidov
28.07.2021 22:02
wyróżnione przez moderatora

§ 47 Szerokość ścieżki rowerowej Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie1. Szerokość ścieżki rowerowej, do której nie wlicza się szerokości krawężnika i obrzeża, powinna być dostosowana do natężenia ruchu rowerów oraz wynosić nie mniej niż:1) 1,5 m – gdy jest ona jednokierunkowa;2) 2,0 m – gdy jest ona dwukierunkowa.2. (uchylony)3. Szerokość ścieżki pieszo-rowerowej, do której nie wlicza się szerokości krawężnika i obrzeża, powinna być dostosowana do natężenia ruchu pieszych i rowerów oraz wynosić nie mniej niż:1) 3,0 m – na terenie zabudowy;2) 2,5 m – poza terenem zabudowy.4. W przypadku przebudowy drogi, wyłącznie w miejscu występowania przeszkody, dopuszcza się zmniejszenie szerokości, o których mowa w ust. 3, do 2,0 m.5. W miejscu występowania przeszkody dopuszcza się rozdzielenie ścieżki rowerowej i ścieżki pieszo--rowerowej na co najmniej dwie odrębne części, pod warunkiem że każda z nich przeznaczona będzie do ruchu w jednym kierunku i będzie mieć szerokość nie mniejszą niż 1,0 m.

davidov
na forum od listopada 2017
chriskelly
28.07.2021 19:29
wyróżnione przez moderatora

arnoldzik741 ok, przyznaje mój błąd. Jest aż jeden oznakowany przejazd...

Rowerem po Krośnie jeździ się po prostu źle... Projektanci tych ścieżek nie siedzieli chyba nigdy na rowerach, ścieżka z kostki.....albo to coś co przy Krakowskiej jest, niby asfalt a co kawałek łączenie z kostką.

chriskelly
na forum od listopada 2017
stefan78
28.07.2021 17:35

@tramper

100% racji, jezda po tych niby drogach dla rowerów czymkolwiek sztywniejszym ma niewiele wspólnego z przyjemnością.

stefan78
na forum od listopada 2017
Szwejk
28.07.2021 17:30

Bardzo proszę o wyjaśnienie czy jest różnica pomiędzy rowerzystą a pseudo kolarzem ? Ten drugi kupił kask, żółtą koszulkę, obcisłe aż do przesady majtki i uważa że co jak co, ale jego nie obowiązuje ścieżka rowerowa. Przecież on jest profi i nie będzie się poniżał jadąc zgodnie z przepisami. Pełno ich na ulicy Witosa pomimo ścieżek po obu stronach ulicy.

Szwejk
na forum od listopada 2017
tramper
28.07.2021 15:52
wyróżnione przez moderatora

Trasy rowerowe, to zwykle tory MTB, zdecydowanie nie nadają się dla szosówek i zwykłych rowerów miejskich. Ścieżki kończą się ślepo, bez możliwości legalnego poruszania się nawet piechotą. Trasy zaprojektowane są odcinkami, które się nie łączą. Warunki jazdy na rowerze w samym mieście oceniam krytycznie, poza miastem jest jeszcze gorzej. Wybieram auto

tramper
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA