DYSKUSJE
Obierki i skorupki do brązowych pojemników. Zmiany w segregacji śmieci
Re_
02.07.2021 09:46

Premiowane jest zakładanie kompostwników, ale czy ktoś pomyślał, że na terenie miasta spora część działek nie jest duża, więc sąsiad mieszka tuż obok. Stawia kompostownik i jest taki smród, że okna nie można otworzyć, nie wspominając o odpoczynku na ogrodzie. Jestem za ochroną środowiska, ale pewne decyzje są absurdalne, o cenach za wywóz odpadów nie wspominając .

Re_
na forum od listopada 2017
orlandus
29.06.2021 11:13

Może nie będzie tak źle. Myślę że KSM zakupi worki i je przekaże nie obciążając lokatorów. Tylko jedno jest pytanie ile takich worków trzeba zakupić? KSM ma tylko liczbę lokatorów zgłoszonych, a niestety w rzeczywistości jest ich o połowę więcej. To widać po ilości odpadów przy kontenerach.

orlandus
na forum od listopada 2017
84866
28.06.2021 20:03

Więc wygląda to tak my mamy kupić worki ,za swoje ,płacić za śmieci też,jeszcze segregować ,a ktoś przyjedzie weźmie i co jeszcze ktoś zarobi na śmieciach bo jest kasa z tego ......każdy normalny jak ma jakiś złom sam go sprzeda....albo odpady bio sam Sobie zrobię porządek bo to nawóz i tyle a nie komuś oddam.....zwykle szukanie kasy na ludziach nie dość że się płaci jak za zboże to jeszcze segregować żeby ktoś na tym zarabiał jeszcze i to dobrze

84866
na forum od marca 2021
orlandus
28.06.2021 11:34

I jeszcze jedno pytanie czy ktoś z władz KSM monitoruje odbiór odpadów segregowanych tj makulatura twarda. Firmy zagospodarujace ten odpad płacą od 300 400 PLN za tonę . Na dzień dzisiejszy brak jest informacji czy KSM płaci za odbiór tych odpadów czy jej płacą!!!!

orlandus
na forum od listopada 2017
orlandus
28.06.2021 11:02

No i znowu zero informacji na temat wytycznych dotyczących bioodpadow. Cytuję mieszkańcy KSM będą musieli zakupić worki na biodoady gdzie?? w Carrefourze Dealzie Lidlu Biedronce czy od UM po niebotycznej cenie... ?? Następne pytanie jaki kontener zostanie podstawiony pod około 140 mieszkań 240 l??? , przy pełnej segregacji zapełni się w jedną dobę. Następne pytanie co będzie jak nie kupię takich worków ze względu na to że nie generuje takich odpadów- jem na mieście itp w mieszkaniu tylko nocuję?? Następne pytanie gdzie jest monitoring miejsc magazynowania odpadów na Osiedlach???

orlandus
na forum od listopada 2017
mr_nobody
27.06.2021 08:13

ja deklaruję, ze sortuję, a tylko coś tam troszkę - reszta wszystko do zmieszanych i do spalenia. Ja nie będę czekał 2 tyg ze śmierdzącmi śmieciami , az mi jektoś odbierze. Pusta ulica gdzieś pod Krosnem w nocy , albo lasek czy inna dyskretna miejscówka , gzdie będę wyrzucał to świństwo - to juz tylko kwestia czasu

mr_nobody
na forum od lutego 2020
kurnachata
26.06.2021 22:35

Coś mi komentarze nie wchodzą ale to już 20 lat reform polityki śmieciowej w Krośnie. Od różnokolowych worków dostarczanych przez kuriera aż po zamykane na klucz pojemniki. W sumie to wygląda trochę na zwiększenie zysku przez wykonanie sortowania przez użytkownika, znów jakiś czas temu składałem podanie o pracę w sortowni, to było mówione o wysokiej grupie inwalidzkiej.

kurnachata
na forum od listopada 2017
basiak
26.06.2021 22:28

To w koncu , co można wyrzucać do kubła ??? Wszystkie odpady - należy segregawać do worków ...... a co do kubła ?

basiak
na forum od października 2020
McG
26.06.2021 20:50

Niedługo cały przepokoj będzie stał w różnokolorowych pudłach na odpady-zolty, fioletowy, czarny itd itp. Proponuję żeby jeszcze każdy projekt domu jednorodzinnego budowanego w Krośnie miał obowiązkowo przeznaczone dodatkowe pomieszczenie na kubly-inaczej nie będzie pozwolenia na budowę. Ps. Jak to jest że Ramondis może w Rzeszowie odbierać śmieci co tydzień a w Krośnie raz na dwa tygodnie "mokre"i raz na miesiąc w workach? Jesteśmy ludźmi "innego sortu"? Czy "taki mamy klimat"?

McG
na forum od listopada 2017
espectro
26.06.2021 19:52

I co my z tego mamy ?

teraz mam jeszcze na dodatek tracić swój cenny czas, bo ktos sobie wymyślił, że mam nawet fusy od herbatki wybierać palcami ze szklanki ?

chyba was....

To wy powinniście płacić nam, że łaskawie coś segregujemy! a nie na odwrót!

Ciągłe podwyżki o tym świadczą, że coś tutaj nie gra.

Teraz co macie kompost za darmo ?

Ile zarabiacie na śmieciach ?

bo my nic, a nadodate są ciągle podwyżki!

espectro
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA