DYSKUSJE
Na osiedlu Tysiąclecia powstanie ogród motyli. Ma być azylem dla owadów
majo_nez
12.04.2021 12:49

Wiadomo kiedy ma byc otworzone? Brzmi super

majo_nez
na forum od listopada 2017
oliviab32
29.03.2021 15:06

pomysł świetny, ale również podzielam wątpliwości, co do lokalizacji... nie jestem przekonana, czy to odpowiednie miejsce. Pozdrawiam, www.sitono.pl/oferta/blachy-perforowane-i-wzory-pe(...)/

oliviab32
na forum od marca 2021
shadow1965
29.03.2021 05:39
wyróżnione przez moderatora

wokol_krosna

To nie jest koncert życzeń dla mieszkańców osiedla. Jak coś powstaje w przestrzeni publicznej z pieniędzy podatników to nie jest własnością wybranej grupy społecznej - czytaj mieszkańców osiedla. Jak sami zapłacą to mogą wymagać - i to nie zawsze - żeby przychodziły tylko osoby z osiedla. Jak coś się buduje z pieniędzy podatnika czyli moich, twoich czy ich to kto mi zabroni przyjść w takie miejsce publiczne i posiedzieć? Ja nie jestem złotą rybką która spełnia życzenia.

shadow1965
na forum od listopada 2018
wokol_krosna
28.03.2021 22:57
wyróżnione przez moderatora

Pomysł świetny, miejsce - dobre dla mieszkanców pobliskich bloków. A czy osoby z zewnątrz będą mogły tam przychodzić posiedzieć wśród kwiatów? Czy mieszkańcy sobie życzą osób z zewnątrz? Takich ogrodów kwiatowych trzeba więcej, na każdym osiedlu, a przede wszystkim w nowym parku (o który się uparcie upominam).

wokol_krosna
na forum od listopada 2017
ULWIG
28.03.2021 11:48

może zasiać zwykłą trawę , postawić ze cztery wina i czekać aż sie zlecą ,,żule,,

ULWIG
na forum od listopada 2017
shadow1965
28.03.2021 10:23
wyróżnione przez moderatora

Jestem za takim ogrodem tyle, że nie w tym miejscu. To jest chyba najgorsza lokalizacja dla tej inwestycji. Dlaczego? Zapytajcie mieszkańców. W pobliżu są sklepy, bary, pizzerie, puby... i dworzec kolejowy. Tam jest największe zbiorowisko chuliganów, wandali, pijaków, żulostwa, ćpunów do wyboru do koloru. Te domki nie postoją ani tygodnia jak cała ta menażeria pójdzie do dworca. Są akurat na takim poziomie co by je mógł kopnąć i mniejszy i większy zwyrol.

shadow1965
na forum od listopada 2018
czterdziestolatek
28.03.2021 00:24
wyróżnione przez moderatora

Przychylnie wypowiadają się ci , co nie będą mieć tego przed własnymi oknami, bo nie sądzę, że te owady będą takie "grzeczne" i będą fruwać tylko przy kwiatach, zapewne wstąpią na wycieczkę do jakiegoś mieszkania, a to może okazać się niezbyt przyjemne...

czterdziestolatek
na forum od listopada 2017
Gafa
27.03.2021 17:15
wyróżnione przez moderatora

Moja babcia mawiała " jak chcesz psa uderzyć to i kija znajdziesz", albo " jeszcze się taki nie narodził, by wszystkim dogodził"........ tak i tu na forum są: tacy za i przeciw, ale przecież nasze życie tak krótkie, te betonowe osiedla tak nudne i monotonne, taka oaza w miejskim jarmarku potrzebna, dla wyciszenia, dla oka pocieszenia, byle przetrwała i oparła się wandalom i bezmózgowcom, którzy niszczą wszystko co popadnie. Ostatnio przystanki autobusowe im stanęły na przeszkodzie i się nie oparły, ale ani kosztowny monitoring, ani policja, ani służby miejskie, ich nie namierzyły, a przeciez to też z naszych podatków utrzymujemy i one mają nas chronić, bronić, a nie tylko pałować i mandatami obdzielać...... powiecie, że się czepiam, ale co i w czym przeszkadzają wam motyle, kolorowe stworzenia no w czym, spore pieniadze wydaje sie na bzdurne i głupie czasem, reklamy i to też z naszych podatków.... piwo, cudowne kosmetyki, leki itd itd ..... przecież ty i ja płacimy, dotujemy, dokładamy Orlenowi i innym firmom kupując te produkty i jakos wam pasuje / Kubica, sportowcy, artyści itd.../ to ty płacisz więcej za paliwo, za gaz, za wodę, śmieci, żywność, może nawet ponarzekasz, ale płacisz, no bo kupujesz, ale małe motyle ci przeszkadzają..... dlaczego jęczysz o parę tysięcy złotych, a duzego marnotrawstwa nie widzisz....... tony papieru na ulotki reklamowe i co idą do kosza każdego dnia, tygodnia...... Wystarczy?

Gafa
na forum od listopada 2017
kurnachata
27.03.2021 15:37
wyróżnione przez moderatora

Rozumiem głosy nieprzychylne bo wiadomo że takie motyle czy inne sobie zawsze poradzą szukając takich roślin gdzieś pod lasem. Gorzej z portfelem podatnika który poczuje się gorzej. Mimo wszystko motyle są OK.

kurnachata
na forum od listopada 2017
LoloBolo
27.03.2021 10:12

Zapewne za pieniądze podatników no bo czyje?

LoloBolo
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA