DYSKUSJE
1 stycznia 2021 Krosno może stać się większym miastem. Jesteś za? [GŁOSOWANIE DO 27.02]
Slawomir2
14.02.2020 10:18
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: Wpis poniżej pewnego poziomu
Slawomir2
na forum od listopada 2017
Burn
01.02.2020 09:39
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: Obraźliwe sformułowania
Burn
Konto zablokowane
jerry
31.01.2020 21:24

Bodajże rok temu wziąłem udział w ankiecie internetowej i opowiedziałem się za poszerzeniem granic Krosna o te tereny. Mógłbym to zrobić ponownie.

Ale... Od dwóch dni zauważyłem pewne niepokojące zjawisko. Zapewne ma to związek z tym, że pisiory gardzą samorządami (zwłaszcza tymi, w których rządzi "wraża" władza) i z tego tytułu dostają one mniejsze subsydia.

W czym rzecz w związku z tym? Ano od dwóch dni obserwuję na Zawodziu, że miasto wdrożyło oszczędności w oświetlaniu wieczorami i nocą ulic. Jak się to ma w innych dzielnicach na innych osiedlach może wypowiedzą się ich mieszkańcy.

Wkurza mnie to. A dlaczego? Otóż na Zawodziu można zaobserwować ciekawe zjawisko. Oświetlone są tylko niektóre ulice na całej długości (oprócz Niepodległości, Żółkiewskiego, Korczyńskiej). Na razie sprawdziłem, że są też oświetlone na całej długości: Kręta (ze słynnym rozwiązaniem sygnalizacji świetlnej), Bergmana, Spokojna i Spacerowa. Od skrzyżowania z ulicą Spacerową oświetlona jest w połowie ulica Wojciecha wraz z odnogą do ulicy Korczyńskiej. Oczywiście iluminacja starego i nowego koscioła ma nadal zagwarantowane miejsce (bo a nuż klecha zapląta się w sutannę).

Tajemnicą poliszynela jest, że przy tych ulicach mieszkają... notable. A reszta mieszkańców niech sobie poświeca latarkami.

Może i jestem w tym momencie złośliwy, ale nie rozumiem dlaczego inni mają mieć zafundowane "egipskie ciemności"? Skoro dało sie wyłączyć latarnie w połowie ulicy Wojciecha to niechże na całej dzielnicy wyłączy się co drugą lub trzecią latarnię! Jeśli nie da rady technicznie to manualnie: po prostu powykręcać żarówki.

Oszczędnościom TAK w obecnej sytuacji politycznej w Polsce, ale nie za wszelką cenę i kosztem bogu ducha winnych, zwykłych mieszkańców! Kościołom też należy ukrócić przywileje darmowej iluminacji, albo niech za to bulą.

I jeszcze jedno: czy w lutym uiszczę mniejszy podatek od nieruchomości skoro miasto pozbawiło mnie oswietlenia w jej pobliżu?

Ceterum censeo PiS-iorem esse delendam (A poza tym sądzę, że pisiorstwo należy zniszczyć)

jerry
na forum od października 2019
reaktywator24
31.01.2020 18:44
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: Prywatne docinki użytkowników
reaktywator24
na forum od lutego 2018
Burn
31.01.2020 08:13
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: Obraźliwe sformułowania, prywatne docinki użytkowników
Burn
Konto zablokowane
polmos
30.01.2020 12:27
wyróżnione przez moderatora

Rzeszów w kilka lat powiększył swój teren miejski PONAD DWUKROTNIE. Ościenne gminy nie pieprzyły o rozbiorach (przypomnijmy-rozbiory dotyczyły podziału państwa polskiego między wrogie Polsce micasrstea; używanie tego typu sformułowań jest wręcz haniebne). Generalnie - mała bezużyteczna dotąd działeczka a tyle szumu. Przyłączyć natychmiast! Połączyć z S19 i ze światem! Krosno i tak jest w czarnej d... dzięki zaściankowej, nihilistycznej postawie mieszkańców oraz władz własnych i ościennych.

polmos
na forum od listopada 2017
Robert8
30.01.2020 10:40

Szkoda ze całą Gminę Kroscienko Wyżne nie właczy sie do Krosna , mniej by było tej przerosniętej biurokracji co ją widać na zdjeciu

Robert8
na forum od listopada 2017
heretyk1
30.01.2020 09:25

Świeżo wybrani wójtowie już "kupieni" przez krzywoustego przytockiego

Jak chorągiewki na wietrze zmieniają zdanie jak poprzednicy.

heretyk1
Konto zablokowane
reaktywator24
30.01.2020 09:15
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: Obraźliwe sformułowania
reaktywator24
na forum od lutego 2018
Lukii
30.01.2020 09:07
wyróżnione przez moderatora

@reaktywator24. Myslisz ze nowy bank BGF SA który przejął bank PBS Sanok i cześć majątków samorządów ( kilka mln zł )oddał by byłe lotnisko Iwonicz za bezcen?? Co Ty pijesz albo bierzesz? Bardzo dobrze miasto zrobiło. Podam na przykładzie. Kilka lat temu śmiano i się z pomysłu na strefę koło lotniska. Dziś mamy dobrze zagospodarowany teren na którym działają firmy. Strefa się zapełnia i zaczyna brakować miejsca. A co najważniejsze została zrobiona droga tzw. mała obwodnica południowa która połączy się z dużym skrzyżowaniem koło Vivo i dalej nad torami do ul. Sikorskiego.

Lukii
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA