DYSKUSJE
Nowa parafia na Żwirki i Wigury? Sprawa kaplicy powraca
jerry
28.01.2020 00:09

Pazerność mafii katolickiej nie zna granic.

Dowiedziałem się właśnie, że siostrzyczki z Beska zaraz po Nowym Roku 2020, mimo, że były wieloletnimi klientkami PBS o/w Sanoku ni stąd ni zowąd przeniosły swe konto do innego banku... Przypadek? Wiedziały pingwiny z "pewnego źródła", że KNF położy łapę na wkładach pozaindywidualnych, m.in. samorządowych. Samorządy, niekumate (tajemnica) straciły miliony, a nieroby w habitach, zachowały stan posiadania.

Cuius regio eius religio (czyj kraj tego religia - to dla niekumatych).

Mafia ma się dobrze w komitywie z pisiorstwem. Jak w średniowieczu. A ty, szary człowieczku, o niczym się nie dowiesz. Możesz się tylko bać, że Cię oskubią jak tych z Amber Gold. Na 850 miliona złotych (czasy niby tuskowe).

Ale o tym, że ostatnio (czasy kaczorskie) GetBack oskubał Polki i Polaków ma ponad 2 i pół miliarda złotych nawet nie zająknie się TVPiS!

Głupi to naród...

"Takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". Mawiał albo Andrzej Frycz Modrzewski tudzież Jan Zamoyski (ktoś mąci w obecnej historii, więc się pogubiłem). W państwie pis nie wiesz już co prawdą a co kłamstwem stoi!

A najbardziej niebezpieczne jest to, że nasze dzieci i młodzież demoralizują te zajoby! Za nic mając prawo dają przykład, jak je olewać...

Ech dudy, kamińskie, wójciki, jako-nijakie, gowinowate, kanthakowate czy ozdobne...

Bekniecie, niechybnie, jak tylko nasz ziomal, Robert Biedroń obejmie stolec prezydencki!

jerry
na forum od października 2019
lesu
27.01.2020 20:03
wyróżnione przez moderatora

Wiele miesięcy wykonywałem prace dla kościoła w Przemyślu. Dużo by mówić. Pazerność tego środowiska nie zna granic. Na wszystko patrzą przez pryzmat pieniądza. Cokolwiek by nie mówili - zawsze na końcu jest pieniądz. Pieniądz ma płynąć tylko w ich kierunku. To co niby oddają na potrzebujących to takie ochłapy po które im schylać się nie chce. A ile przy tym wzniosłych frazesów i pięknych, wzniosłych myśli - nie wierzcie im. Ludzie otwórzcie oczy. Tych kilku nawiedzeńców, co do raju chcą iść na czyichś plecach należy tępić na każdy możliwy sposób. Dlaczego tak boją się utrzymywania z podatku wiernych od zarobków. Okazałoby się, że jest owieczek - nie 93% tylko 28. Gdyby odtajniono tajemnice watykanu - kamień na kamieniu z tych ich kościołów by nie został.

lesu
na forum od listopada 2017
keram54
27.01.2020 18:16
wyróżnione przez moderatora

Mamy swoją parafię tj.o.Franciszkanów i nie ma zgody na jakiekolwiek zmiany.Kaplica TAK , nowa parafia NIE. Niech władze kościelne popracują raczej nad uzyskaniem autorytetu wsród młodych. aby przynależność młodych do koscioła nie kończyła się wraz z przyjęciem sakramentu bierzmowania.Władze koscielne mają wiele do zrobienia w tej kwestii.

keram54
na forum od kwietnia 2019
AG
27.01.2020 17:45
wyróżnione przez moderatora

Dokładnie tak. Nie ma żadnej wojny. Przytłaczająca większość mieszkańców osiedla Żwirki i Wigury jest za utrzymaniem dotyczasowego stanu rzeczy (kaplica tak, parafia nie).

Moją parafią zawsze będzie kościół o. Franciszkanów i choćby na papierze to zmieniono nawet nie tworząc nowej parafii, a "przepisując" nas do "Piotra", to nigdy nie powiem, że należę do innej parafii aniżeli Franciszkanie.

Dałem już temu wyraz i jeżeli kiedykolwiek dojdzie do skutku zmiana przynależności parafialnej, będę dawał co roku, nieprzyjmując ks. diecezjalnego, prosząc równocześnie o kolendę uzupełniającą w klasztorze franciszkańskim.

AG
na forum od listopada 2017
baggio
27.01.2020 16:31
wyróżnione przez moderatora

Nie ma żadnej wojny zdecydowana większość mówi nowej parafii NIE a kaplica TAK niech sobie będzie jeśli starsi ludzie chcą czasem skorzystać niech korzystają nikomu to nie przeszkadza nie ma potrzeby tworzenia nowej parafii

baggio
na forum od listopada 2017
ula
27.01.2020 16:25
wyróżnione przez moderatora

Dla jednych przybytek, dla drugich ubytek.

ula
na forum od listopada 2017
rogol
27.01.2020 16:17

Wydaje mi sie ze: protesty sa niesluszne.Od przybytku glowa nie boli.

rogol
Konto zablokowane
Krosnianin2727
27.01.2020 15:26

D. Krzanowski i wszystko jasne w artykule!!

Krosnianin2727
na forum od listopada 2017
kurnachata
27.01.2020 14:45
wyróżnione przez moderatora

Zwykła sprzed dwóch lat róznica zdań na temat nowej świątyni przy lotnisku przerodziła się w wojnę. Znów wojna z kościołem zawsze przynosi nieszczęścia, jakby Krosno było mało dotknięte brakiem rozwoju tzw. kryzysem poza metropololitarnym.

kurnachata
na forum od listopada 2017
popieram
27.01.2020 14:15
wyróżnione przez moderatora

Kościół o.Franciszkanów jest moją parafią i tak pozostanie. Kaplica wymaga remontu więc niech ją archidiecezja wyremontuje ze swoich funduszy, skoro tak chętnie przejęła nieruchomość. Moja rodzina nie ma zamiaru dołożyć do tego ani grosza. W tym roku nie przyjęliśmy również księdza W., który chodzi po kolędzie. Przez 29 lat, corocznie przyjmowaliśmy księdza z naszej parafii , a teraz czujemy smutek, że narzuca się nam inne rozwiązanie. Nie dajemy na to zgody!

popieram
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA