FORUM
Zostań organizatorem społecznym w Krośnie [TERMIN REKRUTACJI PRZEDŁUŻONY DO 19.04]
person kurnachata
14.04.2019 16:16

Z tego co widzę to kółka wzajemnej adoracji tworzą się same samoistnie. Nie potrzebne są dotego firmy z Krakowa , niech ci z Krakowa przyjadą i za te środki posprzątają Krosno ze śmieci, zamiast cyrku w postaci "organizacji społecznej".

person
kurnachata
na forum od listopada 2017
starstarstar
person Niki_Manifesto
14.04.2019 16:06
done wyróżnione przez moderatora

Wolne żarty. To jest taka pomoc, żebyśmy się już nie podnieśli, żeby utrwalić nas jako bezmyślną, bezkrytyczną masę, niezdolną do samodzielnego działania.

Dobrze. Zadanie brzmi: proszę wymienić, jakie działania mogą/powinni podjąć ludzie, mieszkańcy społeczności takich jak osiedla/dzielnice, wszelkie grupy wiekowe (dzieci, młodzież, seniorzy), amatorskie i zawodowe, aby można było je zakwalifikować jako spontaniczne, samodzielne (bez udziału organizatora społecznego) aktywności rozwijające wedle potrzeb ludzi zaangażowanych w nie, oddolne inicjatywy mające na celu zmianę rzeczywistości, czyli postrzegania świata. Ponieważ rzeczywistości jest tyle, ile ludzi. Każdy wbudował sobie matrycę rzeczywistości i myśli oraz działa wedle niej, a one różnią ich na tyle, że często nie potrafią wejść w relacje, ze znanymi sobie osobami, nie mówiąc o nieznajomych i zrobić coś wspólnie nawet na małą skalę. Sami z własnej inicjatywy. Proszę wymienić dużo takich przykładów możliwych do realizacji. A może już zaistniały... (w ciągu kilku sekund wymienię 5) Skoro powstał taki pogląd, że funkcja organizatora społecznego nie jest w Krośnie przydatna, z pewnością ludzie (szczególnie na wymienionych osiedlach i dzielnicach) sami potrafią łączyć się w prężne aktywne grupy trwale zmotywowane.

Podpowiem, że organizator społeczny nie ma pełnić roli szefa rozdzielającego zadania z obowiązkiem wykonania, lecz ma pozytywnie nakręcać ludzi, uświadamiać im potrzebę wspólnego działania, tak aby to od nich samych wyszła inicjatywa. Ma zachęcać swoją otwartą postawą i obserwować reakcje. Powinien umiejętnie persologicznie typować osobowości i przydatne w grupie cechy/role, dzięki którym sami się organizują i motywują.

person
Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
starstarstar
person count_dooku
14.04.2019 15:24

Wystarczy zadać sobie proste pytania - dlaczego w ogóle trzeba ożywiać społecznośći? Dlaczego ludzie nie potrafią ani nie chcą sie zorganizować?

Przecież to samo się nie zrobiło, ktoś latami nad tym pracował i teraz ci sami ludzie, którzy zrobili z nas zombi zapatrzone w smartfony będą nam pomagać się organizować. Wolne żarty. To jest taka pomoc, żebyśmy się już nie podnieśli, żeby utrwalić nas jako bezmyślną, bezkrytyczną masę, niezdolną do samodzielnego działania.

person
count_dooku
na forum od kwietnia 2019
person count_dooku
14.04.2019 15:15

Pudło, tego typu organizacje nie są po to, żeby zmieniać rzeczywistość, tylko po to, żeby właśnie jej nie zmieniać. Żadna aktywność ludzka nie może być spotaniczna, wszystko musi być zorganizowane odgórnie, aby tylko przypadkiem ktoś nie zaczął myśleć samodzielnie. Trzeba zaopiekować się ludzmi i skanalizować ich wysiłki, po to żeby nie doprowadziły do jakichkolwiek realnych zmian, system musi zostać domknięty. Ta gangrena właśnie wykańcza zachodnie społeczeństwa. Polecam film "Szwedzka teoria miłości".

person
count_dooku
na forum od kwietnia 2019
FORUM TWOJE KONTO
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
phone 13 493 44 44
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 98293 razy