DYSKUSJE
Potrącenie 9-letniej dziewczynki. Feralne skrzyżowanie na Legionów
SLICC
08.12.2018 23:14

Pytanie podstawowe co za głupek wyznacza w takich miejscach przejście. Następne takie to moim zdaniem  na tzw zetce zaraz przy torach  często tam przejeżdżam i chyba opatrzność czuwa nad tym że nie doszło tam do takiego zbiegu okoliczności że większa grupa pieszych wstrzyma ruch i ktoś nie zostanie zamknięty między szlabanami

SLICC
na forum od listopada 2017
2015
08.12.2018 15:22

Brawo ! Polityka senioralna "miasta" -

- wycięto linię "0" MKS bo wykopki na ul. Okrzei

- zlikwidowano rok temu przychodnię przy ul. Paderewskiego i wywleczono aż na ul. Traugutta.

Jak starzy i zchorowani mieszkańcy Zawodzia mają się dostać do lekarza rodzinnego  chyba taksówkami na koszt urzędników magistratu.

Aby widzieć niedociągnięcia wszyscy urzędnicy powinni obowiązkowo chodzić do pracy pieszo i dzięki temu byłyby wolne miejsca parkingowe przy urzędzie.

2015
na forum od listopada 2017
MP5
08.12.2018 08:02

A w sprawie Babinetza umorzenie.... Ciekawe czy ludzki pan straci prawo jazdy ???!!!???

MP5
na forum od listopada 2017
danek7902
07.12.2018 12:02

Tam faktycznie jest tragiczna widocznośc. Stojace pojazdy z lewej strony oraz słupek naszego pojazdu skutecznie zasłaniaja widoczność. Do tego powiedzmy odbijajace sie swiatła od mokrego asfaltu i nic kompletnie nie widać. Mozemy nawet jechać 10 km/h i tak nie zatrzymasz pojazdu na odległości 1 metra, bo z takiej odległości tam dopiero pieszego widzisz. Tego przejścia tam nie powinno być !!!

danek7902
na forum od listopada 2017
tomasz81
07.12.2018 08:33

Nawet rondo nie wiele zmieni jeżeli trafi sie ktoś kto nie umie jeździć kiedyś jechałem z wieniawskiego w stronę hallera i na rondzie pan jadący od sikorskiego w stronę łężańskiej prawie mi przywalił i zaczął trąbić wiec wysiadłem i pytam o co mu chodzi a on mi mówi że przecież on jest na pierwszeństwie i co ja wyprawiam, niestety moje tłumaczenia na nic się nie zdały że to jest rondo i to ja miałem pierwszeństwo a sikorskiego łężańska była główną ulicą tam jeszcze 10 lat temu, dziadziuś dalej swoje że on jedzie prosto więc ma pierwszeństwo. Tak więc jakie by nie zastosować rozwiązania to i tak użytkownicy powinni myśleć bo nikt za nich tego nie zrobi.

tomasz81
na forum od listopada 2017
staszek2856
06.12.2018 19:24
Jest źle, bo przejście blisko, ale jest zgodnie z przepisami, bo za każdym skrzyżowaniem może być przejście dla pieszego nawet nie oznakowane i trzeba włączyć > czuja< a nie pędzić ani z Wisłoczej ani z Legionów. Tak prawdziwie to z Legionów gonią na zbity pysk a może by tak próg zwalniający a nie rondo . Nawet gdyby tam tir skręcał w Wisłoczą to Legionów z Wisłoczą łączy się daleko, prawie przed przejściem tylko uważać, delikatnie, swięta idą i nie widzę tam żadnego problemu a może by jaka wysepka jak na Krakowskiej bo faktycznie przejście jest szerokie.
staszek2856
na forum od listopada 2017
Franek64
06.12.2018 19:13
Ten wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Powód: obraźliwe sformułowania wobec innego użytkownika
Franek64
na forum od listopada 2017
abajurek33
06.12.2018 18:56
wyróżnione przez moderatora

Nie mam zamiaru nikogo pouszać. Ale czy nie można nieco zwolnić tylko pędzić z góry przed takim nibezpiecznym miejscem? Przewidzieć że może się tam ktoś pojawić  Jest taka stara prosta zasada, którą tłukł mi do głowy instruktor: "nie widzę nie jadę, nie widzisz nie jedź". Może winna jest ciężarówka bo zasłoniła? A gdzie szczególna ostrożność czyli jazda z prędkością zapewniającą szybkie reagowanie?

Dzisiejsi kierowcy nie umieją przepisów, bo uczą się tylko testów jak małpy.  

abajurek33
Konto zablokowane
tojfel
06.12.2018 18:34

Każdy jest mądry i potrafi krytykować , ale wystarczy ściągnąć noge z gazu i wszystko będzie widać i pieszego i auto co czeka aby wł się do ruchu. Ja jakoś nie miałem tam nigdy żadnych problemów. Może RKR i RBR powinni jeździć po krośnie autobusem ?mamy teraz takie ładne elektryczne. 

tojfel
na forum od listopada 2017
stefan
06.12.2018 17:14
wyróżnione przez moderatora

Każdy kto choć raz zjeżdżał tam z góry wie jaka jest widoczność przejścia/pieszego, szczególnie w momencie jak jakieś auto czeka, bo chce jechać w kierunku targu. Jestem zdziwiony, że częściej nie czytam o wypadku w tym miejscu. Gratulacje dla kogoś kto zaprojektował przejście w tym miejscu. 

stefan
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA