DYSKUSJE
Sukces obywateli. Działka na mieszkania, nie na kościół
Niki_Manifesto
03.09.2018 10:06
wyróżnione przez moderatora

Brawo za perspektywiczną decyzję, jedyną możliwą dla dobra mieszkańców, dla naszych interesów. Tylko skąd nagle 90% rabatu? ...? To jakieś gierki, czy skutek  szantazyku?Krosnienski samorząd jest im coś winny?? 90% brzmi niedorzecznie, jeśli spojrzeć na bogactwo katolickiej organizacji z siedzibą w Watykanie, która dostaje ogromne dotacje od polskiego rządu i dalej ciągnie ile wlezie. 

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
mscgs24
03.09.2018 09:54

Oczywiście były eSBek obecnie ministrant proboszcza, stanął murem za kościołem. Pamiętaj człowieku, że ludzie Ci nie zapomną.

A jeśli chodzi o miejsca kultu religijnego, to przepraszam, mało kościołów jest w krośnie?

św. Piotra i Jana

św. Ducha

św. Wojciecha

oo. Kapucyni

oo. Franciszkanie

Bazylika Farna

kościół na Białobrzegach

 Mało tego? Kler ściga się z galeriami na ilość czy co? Młode pokolenie nie jest już takim ciemnogrodem jak dwa poprzednie pokolenia. Pomijając pedofilię, kur...wo i nieróbstwo panujące w kościele, to pytam : Jakim prawem kler będzie mnie uczył życia w rodzinie umoralniał, ukierunkowywał? 

To ja zapierniczam godzinami na byt swoich dzieci, to ja wstaję rano do pracy i ja wracam zmęczony, to ja borykam się z urzędami, przepisami, zwierzchnikami, trudnościami życia codziennego, zawodowego i prywatnego. To ja mam odciski, blizny i rachunki na głowie. Opłaty za media, szkołę. To szczęście i dobro dzieci daje mi motywacje do pracy, a nie jakiś Bóg.

Tak, jestem ateistą, choć byłem kiedyś wierzący i często praktykujący. Niestety nic mi z tego nie przyszło. Tak więc, dość już przepychu kościelnego, mieszkania dla ludzi i ich życie jest ważniejsze, niż jakieś tam kościoły i miejsca wygody dla nierobów!

mscgs24
na forum od listopada 2017
wladt
03.09.2018 09:53

Takie zwycięstwo, że będą mieszkania na 0,7 ha dla ludzi a działka 0,1 ha na której stoi już kaplica (zabudowa sakralna) i tak w sumie jest własnością kościoła zostanie przekazana za symboliczną kwotę. Nie jestem pewny czy diecezja przemyska wogóle będzie nią zainteresowana.

"później pewno mieszkańcy bedą zmuszeni do finansowania rozbudowy kaplicy oraz budowy ogromnej plebanii większej niż sama kaplica"

Nikt nikogo nie może zmusić do finansowania takich inwestycji. Co zrobią wierni ze swoimi pieniędzmi to nie jest sprawą miasta... byle miasto do tego nie dokładało.

wladt
Konto zablokowane
danek7902
03.09.2018 09:38

Klerowi to powinni cenę 2 krotnie podnieść ! Nieroby nie płacące podatków. A taki rabat to skandal. Ciemnota już dawno się skończyła i chyba najwyższy czas przestać się bać klontwy kleru.

danek7902
na forum od listopada 2017
popieram
03.09.2018 09:15
wyróżnione przez moderatora

Jakie tam zwycięstwo?  Skoro oddadzą kurii kaplicę prawie za darmo, później pewno mieszkańcy bedą zmuszeni do finansowania rozbudowy kaplicy oraz budowy ogromnej plebanii, większej niż sama kaplica.  Nie zagłosuję na żadnego z obecnych radnych!!!!

popieram
na forum od listopada 2017
apator
03.09.2018 08:53

STASZEK  CZAJA  W  RADZIE  MIASTA  TO  JAKAŚ   PORAŻKA .  '' ZASŁUŻONY  MILICJANT ''

apator
na forum od sierpnia 2018
ciotka52
03.09.2018 08:35
wyróżnione przez moderatora

Taki ogromny rabat to skandal!!!!

ciotka52
na forum od listopada 2017
wladt
03.09.2018 08:30
wyróżnione przez moderatora

No to jest sukces! Mam nadzieję, że takich inicjatyw społecznych będzie więcej i inwestycje które będą godzić w budżet miasta będą wstrzymywane a miasto zagospodaruje pieniądze na żywotne potrzeby mieszkańców.

wladt
Konto zablokowane
ogloszeniekr
03.09.2018 08:13
wyróżnione przez moderatora

Mam nadzieje ze ludzie zmadrzeją przy tych wyborach i niejaki P. Czaja nie przejdzie. 

ogloszeniekr
na forum od stycznia 2018
/4
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA