DYSKUSJE
Cenzura w I LO? Władze szkoły przeciwne publikacji ankiety
marianos1987
16.06.2018 21:13

Tez jestem zdania zeby kopernik omijac szerokim lukiem. Szkola skupia sie glownie na olimpijczykach i jej dzialanie robione jest pod rankingi. Dobrzy nauczyciele nie maja szans na etat bo nie maja znajomosci. Zdecydowanie lepsza jest Guzikowka czy Elektryk gdzie to wszystko inaczej funkcjonuje.

marianos1987
na forum od listopada 2017
kq221
16.06.2018 19:25
wyróżnione przez moderatora

Wg. mnie problemem tej szkoły jest to że klasy są ... duże. Skutkiem tego dostają się tam (mówię z doświadczenia jbc) osoby które mogą konkurować w olimpiadach ogólnopolskich, co jakiś czas słychać o takich którym się udaje nawet coś wygrać i fajnie, niestety uczą się one praktycznie same (no tu muszę zwrócić honor żę zajęć pozalekcyjnych jest sporo i nauczyciele starają się pomóc ale i tak to jedna / max. dwie godziny w tygodniu) przez co mogą mieć poczucie, że szkoła nic im nie daje (a daje?) z drugiej strony w tym gronie 30 osób +/- 5 znajdą się też takie, co jak 3 dostaną to łooo święto i mają poczucie, że jest trudno (nie jest, trudno to będzie na porządnych srudiach), dużo nauki (tak samo) itp. Skutkiem tego dostajemy dwie grupy które w jakimś stopniu ta szkołą niezadowala, a ich problemy są przeciwstawne (za łatwo / za trudno), w tej ankiecie dominuje ta druga grupa, bo ta pierwsza raczej nie wypowiada się tak ostro. Inna sprawa że to że system nauki w Polsce jest beznadziejny i pakuje wszystkich do kilku worków zwanych kierunkami, bez względu na atuty oraz każe im się uczyć wszystkiego o wszystkim - polonistom matmy, matematyką polskiego (nie twierdzę że to jest złe, bo z założenia nie jest, ale na matmie uczy się narzędzi matematycznych któych poloniści i tak nigdy w życiu nie użyją, a nie uczy się myśleć, tak jest z wszystkimi przedmiotami), ale to już temat rzeka, alenie pod tym artykułem.

kq221
na forum od czerwca 2018
k2101
16.06.2018 18:16
wyróżnione przez moderatora

Jeżeli dyrekcja placówki nie życzy sobie krytyki, to już powinna być zwolniona.

Poza tym to dyrekcja powinna zapytać, co uczniom się nie podoba i próbować dojść do kompromisu. 

Skoro pojawiło się tak dużo krytycznych głosów, to o czymś to świadczy... chociaż według dyrekcji wszystko ok :D

k2101
na forum od listopada 2017
polak
16.06.2018 18:15
wyróżnione przez moderatora

@rynienka

Zachowanie dyrektora pozostawiam bez komentarza - koń jaki jest każdy widzi. Jako absolwent mogę zaświadczyć, że nigdy nie doświadczyłem żadnych, ani słyszałem o jakichkolwiek represjach, a od profesorów zawsze można było liczyć na pomoc. Myślę, że większość z negatywnych odpowiedzi w tym artykule ma charakter humorystyczny (pewnie ze względu na popularność podanego niżej filmiku) i sugerowanie się nimi podczas oceny szkoły, bądź cenzurowanie owego jest nie na miejscu. Kopernika nie omijać szerokim łukiem - chyba, że ktoś ma wyjątkową trudność w przyswajaniu wiedzy lub jest mało ambitny. Ktoś taki na pewno będzie narzekał na nauczycieli:> 

Co do egoistycznych profesorów - nigdy nie nazwałbym egoistą takiego świetnego pedagoga, który prowadził mnie przez liceum. Poświęcał godziny każdego tygodnia, by dzielić się swoją wiedzą z uczniami. Nigdy jej nikomu nie odmówił, a wielu zawdzięcza mu świetne studia, a nawet kariery. 

Nie słyszałem również, żeby ktoś przypłacił zdrowiem fizycznym lub psychicznym za dobre wyniki - a moi znajomi studiują na najlepszych kierunkach w Polsce. Podsumowując - jeżeli ktoś chce się dostać na dobre studia (a po to idzie się do liceów) w naszym regionie nie ma lepszego wyboru. Jest to spowodowanie kilkoma wybitnymi jednostkami w kadrze nauczycielskiej, oraz poziomem uczniów, którzy co roku zasilają jej szeregi. Polecam każdemu - poznałem wielu wartościowych i ciekawych ludzi, przeżyłem z nimi dużo przygód (sportowych też) i cieszę się, że właśnie w Koperniku mogłem spędzić najlepszy okres w moim życiu.Wspomniany filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=cO15D9IfP0E

polak
na forum od czerwca 2018
rynienka
16.06.2018 17:45
wyróżnione przez moderatora

Zawsze uważałem, że wszystkie zapatrzone w siebie i sukcesy sprzed 20 lat "profesory" z I LO powinne przejść powtórne szkolenie pedagogiczne. Karnie. 

Paniczne działania dyrektora przyniosły odwrotny skutek. Teraz każdy przeczyta ten artykuł. Gdyby nie chciano kneblować ust, wgląd do niego miałoby może 50-100 osób. Pan Józefczyk wsadził palec w drzwi, przekręcił kluczyk. Pozostał krzyk, że teraz zamknięte i że boli. 

Pan "profesór" dyrektor serio uważa, że krytykę wobec działań szkoły uczniowie wyrażą na zebraniach z nauczycielami? Kiedy to oni mogą być problemem? Po to, by potem odczuwać z ich strony represje, a nie doczekać się pomocy? Pozostawiam bez odpowiedzi.

Atykuł potwierdza, by Kopernika omijać szerokim łukiem, absolutnie nie wysyłać tam dzieci. Są inne szkoły (II LO, Elektryk), w których docenia się ucznia, daje szansę pójścia własną ścieżką, a nie wedle widzimisie egoistycznego "profesóra".  Nie patrzy jedynie, ile przyniesie dyplomów do powieszenia na ścianę, za co zapłaci własnym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

rynienka
na forum od grudnia 2017
/5
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA