DYSKUSJE
Krwawe billboardy wiszą nadal. Wszczęto wiele kontroli
ula
19.12.2018 07:41

Słowo  "poczęcie" oznacza narodziny, a nie zapłodnienie. 

ula
na forum od listopada 2017
reaktywator
18.12.2018 08:08
Przełomowy wyrok: „Trudno uznać za właściwe, że przechodnie są narażeni na widok martwych płodów”

„Forma graficzna baneru (zdjęcia martwych, zakrwawionych płodów) uzasadnia przyjęcie, że stanowił on nieprzyzwoite ogłoszenie w rozumieniu art. 141 k.w.

https://oko.press/przelomowy-wyrok-sadu-w-sprawie-(...)

reaktywator
na forum od listopada 2017
ula
26.04.2018 07:30

W Sejmie trwa protest matek, które nie chciały usunąć, a Kościółek nabrał wody w usta i milczy , a przeciez jest tak wygadany na kazdy temat.  Widać to paskudne zakłamanie, ale czego się można spodziewać, po absolwentach kiepskich zawodówek dla księży, na mocy konkordatu nazwanymi szkołami wyższymi.

ula
na forum od listopada 2017
bobolak
25.04.2018 20:56

kiedy plakaty z twoim ryjem poormowski kundlu?:)

bobolak
Konto zablokowane
Marta82
25.04.2018 11:43

Kto tak się denerwuje tymi plakatami? tylko czarnopiatkowe wiedźmy. Chcą być materacami ale bez odpowiedzialności. Obrzydlistwo i zbrodnia popełniona na niewinych :/

Marta82
na forum od listopada 2017
reaktywator
25.04.2018 08:14

Nie wiem @rozenkranc co wspólnego może mieć "Pan Edward były Dyrektor Lasów Państwowych w Krośnie skazany na 2 lata więzienia w jednym z wątków Afery Podkarpackiej.", jak piszesz,

ale w tej samej sprawie skazany został na taką samą karę + 150 tys. zł grzywny ks. Robert M., co z tym tematem mogłoby bardziej być powiązane tematycznie.

grzywny; ks. Robert M. 150 tys. złCzytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-afera-podkarpa(...) ks. Robert M. 150 tys.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-afera-podkarpa(...) ks. Robert M. 150 tys.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-afera-podkarpa(...)
reaktywator
na forum od listopada 2017
Grave
24.04.2018 18:14

gwald: Jedyną zarazą jaka jest obecna w świecie na ogromną skalę to komunizm ubrany w liberalną demokrację. Przeczytaj sobie doktryny wojenne takich państw jak Rosja czy Chiny, a zrozumiesz o co mi chodzi w kwestii dobro - zło. Twój post nic nie wnosi, zmieniłeś treść mojego posta, dodając swój komentarz. No i? Podtrzymuję to, co napisałem. Nie ma tak, że dwie strony mają rację, ma ją jedna. Nie chodzi o to, aby odbierać komuś możliwość życia takiego jakie chce prowadzić. Ale jest dobre powiedzenie - "wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiego człowieka". I to jest sedno sprawy, bo aborcja odbiera prawo do życia drugiemu człowiekowi, to nie jakiś zlepek komórek, to jest człowiek we wczesnym stadium rozwoju, który sam nie nie obroni. Są oczywiście skrajne przypadki, z których należy poszukać dobrego wyjścia, ale aborcja to zło, po prostu zło. A to, że wielu w Polsce nie może godnie żyć, to wynik powojennej okupacji sowieckiej (obecnie rosyjskiej), lata komuny, potem pookrągłostołowej zgnilizny. Przerost biurokracji, chore podatki, korupcja, powszechny debilizm. Ale odpowiedzią na te problemy nie może być ułatwianie sobie życia przez krzywdę innego człowieka. Durne społeczeństwo musi w końcu stać się silnym narodem, jeżeli chce przetrwać w tych chorych czasach. Bez powrotu do wartości, do chrześcijaństwa (nie do katolicyzmu), bez wiedzy o historii i o geopolityce nasza cywilizacja zdechnie i zostanie przejęta przez bardziej zorganizowaną, złą, ale lepiej zorganizowaną. Zamiast w idiotyczny sposób odbijać piłeczkę, zastanów się nad tym co napisałem, daj sobie czas, i może w końcu dojdziesz do tego, o co mi naprawdę chodzi. Bo na razie nic konstruktywnego nie napisałeś. Relatywizm moralny doprowadzi do patologii jeszcze większej niż obecnie.

Grave
na forum od listopada 2017
rozenkranc
24.04.2018 17:29

Pan Edward były Dyrektor Lasów Państwowych w Krośnie skazany na 2 lata więzienia w jednym z wątków Afery Podkarpackiej. 

rozenkranc
na forum od kwietnia 2018
gwald
24.04.2018 12:41

Grave: Relatywizm to nie jest problem tylko naszych czasów. Najwygodniej stwierdzić, że tylko jedna strona ma rację, że można jednoznacznie nazwać coś dobrym lub złym, czarnym albo białym. Takie myślenie doprowadzi do zagłady, bo świat nie jest czarno-biały, niezależnie od wyznawanej doktryny.  Rozbudować fundamenty, pokazać kolorowe zamienniki, zaproponować masom wizję wartości uniwersalnych, niezależnych od narodowości. Rasizm i wiara w jedne, jedynie słuszne wartości to wszystko zaraza tłoczona od dawna, a ludzie się na to łapią, bo w większości to leniwe umysły, nie zdolne do głębszego zastanowienia się nad problemami. Pęd życia też temu sprzyja. Kampania porusza ważną sprawę, być albo nie być naszej cywilizacji - patrząc głębiej, czyli mając na uwadze prawo człowieka do samostanowienia i obronę przez totalitaryzmem narzucającym wszystkim jedną rację i jeden system wartości. Zło należy nazyważ złem, a dobro dobrem, tylko że ludzie uciekają od takiej postawy, bo widzą złożoność prostych nawet decyzji,wolą kierować się obiektywizmem, żyć bez dominanty żadnej wyższej idei (bo któż ma prawo decydować, jaka idea jest wyższa, i o ile?) i zajmować się codziennymi, ważnymi dla nich i dla ich rodzin sprawami, bo bardzo rzadko  dobro jest tylko dobrem, a zło tylko złem i wolno im tak żyć! Tak po prostu jest, fakt bezdyskusyjny, a i tak delikatnie to ująłem. Cały ten sprzeciw wobec kampanii jest w pełni zasadny, argumenty również.

Ps.

Przepraszam za styl i interpunkcję, ale starałem się być w zgodzie z pierwowzorem :-)

Ps. 2

skorygowany

gwald
na forum od listopada 2017
jazz6
24.04.2018 10:00

na przykładzie tych bilbordów widać, co to znaczy Państwo teoretyczne...

jazz6
na forum od listopada 2017
/3
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA