DYSKUSJE
Brytyjczyk zwiedza Krosno: "Uroczo i czysto, ale uważajcie na przejściach!"
renitent_entity
09.01.2018 21:34
wyróżnione przez moderatora

Hi, thank you so much for the great article, it was unexpected and a great surprise.

Made for a nice read and put an even bigger smile on my face, great town and great people.

(Apologies for translation)

Cześć, dziękuję bardzo za świetny artykuł, to było niespodziewane i wielka niespodzianka. 

Stworzony dla miłej lektury i jeszcze większy uśmiech na mojej twarzy, wspaniałym mieście i wspaniałych ludziach.

 

renitent_entity
na forum od stycznia 2018
mlody
09.01.2018 17:04

raxon masz racje ale nie do konca bo przejscia z lampami ktore sa nie przy kazdym przejsciu to tam czesto puszczaja pieszych ale nie zawsze ztego co wiem na tych przejsciach maja obowiazek kierowcy puscic pieszego

mlody
Konto zablokowane
raxon
09.01.2018 15:28

Widze że w UK nie byliście tylko snujecie jakieś bzdury. W Anglii pieszy NIE ma pierszeństwa nawet na przejściu dla pieszych. Znacznie wieksze prawdopodobieństwo jest w że w Polsce kierowca się zatrzyma przed przejściem niż w Anglii. To w Polsce piesi są rozwydrzeni i włażą często prosto pod koła, w UK żaden pieszy nie wymusza pierszeństwa na kierowcach.

raxon
na forum od listopada 2017
Grzes2
09.01.2018 09:12

Kto go tu zwabił, na święta, przynajmniej mógł się ogholić ?

Grzes2
na forum od listopada 2017
reaktywator
09.01.2018 07:04

Jednak link nie otwiera hasła <Akcja "Piotrowicze". Kto z PiS należał do PZPR?> - czyżby cenzura i na K.24  dotarła i niektóre tematy z automatu są "kasowane"?

reaktywator
na forum od listopada 2017
reaktywator
09.01.2018 07:01

Brytyjczyk jeszcze mało wie, np. nie wie że post komuchy próbują odzyskać wpływy ;) jestjakjest

Daj już spokój @jestjakjest, wszyscy przecież widzą, że Kryże, Jasińscy, Piotrowicze, oficjalnie płatni donosiciele  (żeby nie powiedzieć ORMO)  mają się coraz lepiejhttps://wiadomosci.wp.pl/akcja-piotrowicze-kto-z-p(...)
reaktywator
na forum od listopada 2017
krosnal
09.01.2018 05:22

Nie wiem o jakiej porze był kręcony film ale czy Brytyjczyk nie zauważył że jakieś puste to nasze miasto, prawie nie widać ludzi, w Krakowie na rynku na pewno trudno było by mu przejść.

krosnal
na forum od listopada 2017
run_forest_run
08.01.2018 23:02

Te torby w kratę to od Louis Vuittona chociaż?

run_forest_run
Konto zablokowane
frediss
08.01.2018 22:07

Oni"Anglicy" jeszcze mało widzą.... mieszkam tam około 10 lat mam nadzieję że ostatnie moje dni policzone.. często rozmawiałem z nimi... mają wrażenie że u nas jest kraj 3 świata a  i że nic w sklepach nie ma.... po wizycie w Polsce doznają szoku i krótkie zwięzle pytania...co my robimy w UK ale nie zdają sobie sprawy że zarobić i uciekać z tej ich "ziemi obiecanej" gdzie panuje ciągły Pospiech.. praca.  0 życia osobistego i towarzyskiego sąsiad sąsiada nie zna... zamachy. Stado różnej narodowości w okol ciebie..a po ogłoszeniu brexit człowiek traktowany z pogardą i szyderstwem!!!! Dzięki Bogu ja już spakowany torby w kratę kupione....Ps. wolę skromniej ale u siebie na swojej ziemi!!!!! Pozdrawiam

frediss
na forum od listopada 2017
balrog
08.01.2018 20:46
wyróżnione przez moderatora

W Anglii zapewne są inne przepisy dotyczące przejścia dla pieszych, jednakże te w Polsce bardzo mi odpowiadają. Bo są logiczne- skoro pieszy chce wejść na jezdnię, to on musi ustąpić pierwszeństwa, ponieważ on na tej jezdni jest intruzem, bo po drodze jeżdżą auta. I odwrotnie- jeśli to samochód wjeżdża na chodnik/drogę rowerową, to musi ustąpić pieszym/rowerom, bo wtedy to kierowca wjeżdża na teren do jazdy z reguły nie przeznaczony. Wymuszanie, aby kierowcy mieli rozglądać się przed przejściem i zastanawiać, czy przypadkiem ktoś stojący obok rzeczywiście chce przejść czy tylko sobie stoi jest kretynizmem, który może w Krośnie nie byłby jeszcze zbyt dokuczliwy, ale w większych miastach, gdzie ruch na niektórych przejściach dla pieszych mógłby być w zasadzie permanentny, spowodobałby tylko korki. Oczywiście czym innym jest sprawa niezachowania należytej ostrożności, gdy do przejścia się dojeżdża oraz oczywiście gdy pieszy na przejściu już jest. Tak samo zresztą z kulturą jazdy i wzajemną uprzejmością, której często brakuje.

balrog
na forum od listopada 2017
/2
W polu powyżej wpisz numer strony, do której chcesz przejść
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA