DYSKUSJE
Sezon na szemranych akwizytorów. Uważaj, mają bajer, działają zdecydowanie
Adrian1988477
22.12.2017 15:07
wyróżnione przez moderatora

Witam. To samo było w wieżowcu przy ulicy Mickiewicza. Ktoś pukał do drzwi  facet  powiedział, że z góry przeprasza za hałas  w dniu jutrzejszym piętro wyżej , po czym zbiegł po schodach. Zdziwiło mnie to. Żadnych hałasów nie było

Adrian1988477
na forum od listopada 2017
olinek75
22.12.2017 09:37
wyróżnione przez moderatora

Na Naftowej też chodził ten gość wciskając kit o odczycie liczników z prognozowanych na bieżące a także proponując przy tym nową umowę!!!  OSZUST

olinek75
na forum od listopada 2017
crosmen
22.12.2017 09:35
wyróżnione przez moderatora

Ok 2-3  tygodnie temu u nas w bloku była podobna sytuacja z "tym hałasem z powodu wymiany drzwi u sąsiadów".

Najpierw był domofon, żeby otworzyć drzwi do  klatki schodowej. Po zapytaniu komu, usłyszałem odpowiedź - obsługa techniczna, ja jeszcze dopytując czy ze spółdzielni, usłyszałem odpowiedź, że nie - więc nie otwarłem drzwi. Zszedłem do skrzynki pocztowej, mijając się z nieznajomym mężczyzną, zapytałem kto mu otworzył drzwi do klatki? Odpowiedział, że ktoś wychodził to wszedł (co było nieprawdą, bo nikt wtedy nie wychodził z klatki). Był już w bloku więc rozpoczynał swoje działanie. Jedna sąsiadka nie otworzyła drzwi do mieszkania, to tłumaczył zza drzwi o tej wymianie drzwi  i hałasie. Ja doszedłem do wniosku, skoro jakiś przedstawiciel firmy, to powiedziałem mu niech pokaże identyfikator  i jakąś wizytówkę, usłyszałem czy z policji jestem? Moja odpowiedź była przecząca, ale że mogę zaraz zadzwonić na policję, a on powiedział, że już powinienem zadzwonić. Jeszcze do jednego mieszkania poszedł poinformować, ale widząc mnie, że nadal stoję na klatce schodowej, zrezygnował z dalszego  informowania i nawrócił się w stronę wyjścia i będąc już przy drzwiach wyjściowych jego kultura osobista zmieniła się radykalnie, bo nie mając  już nikogo przed sobą a drzwiami wyjściowymi  z bloku, wtedy usłyszałem "teraz to mnie możesz w d..ę pocałować" i szybko wybiegł.

Bądźmy ostrożni i nie bądźmy naiwni na podstępne podejście oszustów i naciągaczy.

Nie dajmy  uśpić naszej czujności i dbajmy o własne i sąsiadów mieszkania i piwnice, a teraz okres świąteczny, to żniwa dla oszustów i złodziei.

 

crosmen
na forum od listopada 2017
krosman333
22.12.2017 00:04
wyróżnione przez moderatora

Odnośnie przedstawicieli firmy Energie2 zgłosiłam to na Policję ze podają się za pracowników PGE Jasło a sami jeżdżą busem RJA. Bylo ich pięciu rozdzielają się i bardzo szybko przemieszczają się po osiedlach. Jak wcześniej wspomniałam Policjant przyjął zgłoszenie i poinformował mnie ze nie działają nie zgodnie z prawem bo maja wykupione udziały w PGE. Tylko następstwem podpisania z nimi umowy płacisz dwa rachunki. Jeden dla nich drugi dla PGE. Ja na szczęście podziękowałam im ale sąsiadka podpisała umowę. Bądźcie czujni.

krosman333
na forum od listopada 2017
malibu389
21.12.2017 20:53
wyróżnione przez moderatora

hugrid, i u nas bylo podobnie, teraz juz wiem kim był ten gość. Z ta roznica ze nie spytalam wogle o co chodzi, dopiero pozniej nie dawalo mi to spokoju. I tak owszem, wiedza kogo i gdzie odwiedzic, jestesmy nowi w bloku, nie pierwszy raz juz ktos obcy nas odwiedza...od teraz koniec z otwieraniem nieznajomym prócz spoldzielni...Poznym popoludniem dzwonek do drzwi, drzwi od domofonu pewnie byly otwarte...nawet swiatla na klatce nie zapalil, i co mnie zdziwilo tez ze wogle sie nie przedstawil..., oraz nie byl u sasiadow, pytalam, nikogo takiego nie bylo. poinformowal ze bedzie glosno na klatce w przyszlym tygodniu. Ja ok, o nic wiecej nie spytalam. On tez zrezygnowal raczej widzac moj brak zainteresowania. I tyle, na szczescie...takze strzezcie sie

malibu389
Konto usunięte na prośbę użytkownika
johnyb
21.12.2017 20:46
wyróżnione przez moderatora

Dodam jeszcze do komentarza dot. Energie2, że gostek rozpoczyna rozmowę o zdalnym odczycie liczników i zmianie faktur z prognoz na bieżące. Zapytałęm go kim jest i kogo reprezentuje, jak odpowiedział, że jakieś dziwne Biuro Rozliczeniowe z Rzeszowa, z góry podziękowałem za ich "wspaniałą" propozycję. Jednym słowem: pogonić.

johnyb
na forum od listopada 2017
keruj
21.12.2017 18:40
wyróżnione przez moderatora

Miałam okazję spotkać się z p.Jackiem P. działającym w imieniu firmy Energie2 "buszującym" w Krośnie. Ma on taką metodę działania - opowiada, że jego firma prowadzi tylko rozliczenia dla PGE i proponuje zmianę rozliczeń z prognozowanych na bieżące. Po przygotowaniu umowy dokładnie ją przeczytałem i odmówiłam podpisu pomimo upierania się tego pana w tym, że jest tak jak mówi choć w umowie wyraźnie była określona zmiana dostawcy prądu z PGE na Energie2. W wyniku kategorycznej odmowy podpisania podarł przygotowaną umowę i pozostawił "śmieci" w moim mieszkaniu. O tym,że jest to  powszechnie stosowana przez tą firmę metoda można poczytać:

https://f.kafeteria.pl/temat/f1/energie2-czy-ktos-sie-z-tym-spotkal-p_5981147

Zawiadomiłem o tym Energie2  e-mailem, nie otrzymałem potwierdzenia odczytu wiadomości i oczywiście żadnej odpowiedzi. OSTRZEGAM - NIE PODPISYWAĆ ŻADNYCH UMÓW PRZED ICH DOKŁADNĄ ANALIZĄ.

keruj
na forum od listopada 2017
hugrid
21.12.2017 16:36
wyróżnione przez moderatora

Tak. Kilka dni temu coś podobnego było  w bloku przy ul  Boh.Westerplatte 17. 

Codził  gość i mówił  coś, że  będą hałasować, bo  coś tam wymieniają.  Nie  zwróciłem uwagi na  to, ale  zdziwiło mnie  że po RAZ PIERWSZY  KTOŚ przeprasza  za hałasy!

Normalnie  to  mieszkańcy tak  hałasują - remonty itp. że  głowa  boli, ale  nigdy  nikt  nie przepraszał.    

  WIĘC  UWAŻAJCIE!!!   ZŁODZIEJE  I  OSZUŚCI  NIE  ŚPIĄ.

hugrid
na forum od listopada 2017
krosniak
21.12.2017 16:28
wyróżnione przez moderatora

Na osiedlu Staszica było podobnie - i w sprawie piecyków, i w sprawie drzwi.

krosniak
na forum od listopada 2017
DYSKUSJE
TWOJE KONTO
  • Zaloguj się aby uzyskać dostęp do konta
PYTANIA, PROBLEMY, SUGESTIE
13 493 44 44
REKLAMA