ATRAKCJA

"Małpi gaj" szykowany do otwarcia. Może już na majówkę

Od majowego weekendu ma być czynny park linowy na Zawodziu. Popularny "małpi gaj" wróci na rekreacyjną mapę Krosna po dwuletniej przerwie. Jest tylko jeden warunek: jeśli odpuści pandemia.
Redakcja Portalu

Linowy Park Przygody funkcjonuje w parku przy ul. Okrzei od 2010 roku. Przez lata, od wiosny do jesieni, z jego atrakcji korzystały setki osób, a w miesiącach największej popularności - nawet tysiące. Inaczej było przez ostatnie dwa lata, gdy obiekt był zamknięty z powodu braku instruktorów, złego stanu technicznego, a potem także pandemii. Teraz wszystko ma szansę wrócić do normy.

- Jest decyzja, by park był gotowy na weekend majowy - zapowiedział Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Wymieniane są wszystkie uszkodzone elementy tras
damian krzanowski

W 2019 roku park linowy został przekazany we władanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Krośnie. Ten prowadzi właśnie nabór na obsługę parku: instruktorów i ratowników - wszystko po to, by uruchomienie obiektu stało się faktem. - O ile nie przeszkodzą nam w tym ograniczenia covidowe - zastrzega Krzysztof Podkul, kierownik MOSiR-u.

Póki co przygotowania do odbioru technicznego obiektu i otwarcia parku trwają. Trasy są remontowane, a zniszczone elementy wymieniane, by zabawa na wysokości i korzystanie z atrakcji były w pełni bezpieczne.

Władze miasta od kilku lat małymi krokami poprawiają też estetykę parku. Pojawiają się nowe, odpowiednie do panujących w parku warunków, nasadzenia. Ze względu na mnogość i różnorodność roślin, planowany jest montaż tabliczek informujących o ich gatunkach. Ponadto sukcesywnie remontowane są alejki. Rewitalizacja parku ma się zakończyć w przyszłym roku.

Być może już za nieco ponad dwa tygodnie w parku pojawią się pierwsi amatorzy wspinaczki
damian krzanowski

Linowy Park Przygody w Krośnie jest jedną z większych tego typu atrakcji w Polsce. Do dyspozycji klientów są cztery trasy zróżnicowane pod względem skali trudności oraz wysokości przeszkód.

Najtrudniejszą i najdłuższą trasę pomarańczową tworzą przeszkody, które znajdują się na wysokości od 7 do 14 metrów. Jej największą atrakcją są długie tyrolki. Trasę średnią - niebieską są w stanie pokonać nie tylko dorośli, ale też dzieci. Na wysokości 3-4 metrów zamontowana została trasa zielona o najmniejszym stopniu trudności. Czwarta - czerwona przeznaczona jest dla grup.

Przed rozpoczęciem zabawy każdy z uczestników powinien poznać zasady bezpieczeństwa oraz wziąć udział w szkoleniu z obsługi sprzętu. Odbywa się to na specjalnej trasie instruktażowej.

Kolejność przeszkód na wszystkich trasach można sprawdzić tutaj

Część alejek oraz urządzenia Vita Parku zyskały nowy wygląd
damian krzanowski

Miłośnikom sportu w nieco spokojniejszym wydaniu zaproponowano urządzenia rekreacyjne, tworzące ścieżkę zdrowia Vita Park oraz siłownię. Od lat w parku działa też plac zabaw dla dzieci.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU: